Aktualności 9 kwietnia 2021

Swansea City zawiesza działalność w mediach społecznościowych!

Coraz częściej ludzie czy też podmioty związane z futbolem zwracają uwagę na wszelkiego rodzaju nadużycia i dyskryminacje, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych. Z social mediów zniknął Thierry Henry. Na nieco inny krok zdecydował się walijski zespół Swansea City, który z kolei zawiesił działalność w mediach społecznościowych na okres siedmiu dni.

Enough is Enough

W czwartek walijski zespół Swansea City, który na co dzień występuje w Championship, opublikował dość niecodzienny komunikat. W informacji mogliśmy przeczytać, iż klub razem ze swoimi piłkarzami i pracownikami zawieszają działalność w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, YouTube oraz TikTok) na okres siedmiu dni.

Wszystko w celu zwrócenia uwagi na walkę z nadużyciami i dyskryminacją w social mediach. Coraz więcej osób czy środowisk zaznacza, iż odpowiednie organy nie starają się zlikwidować tego problemu, Dlatego też ekipa Swansea City nie zamierza publikować treści przez tydzień.

Inni wezmą przykład?

Do protestu ligowego rywala dołączył zespół Birmingham. W związku z niecodzienną akcją, pojawiły się pierwsze dyskusje dotyczące podobnych ruchów ze strony większej liczby klubów. Według informacji “Daily Mail”, najważniejsi interesariusze angielskiej piłki zamierzają przedyskutować ten problem w przyszłym tygodniu, aby omówić konkretną kampanię dotyczącą zawieszenia działalności w mediach społecznościowych.