Aktualności 31 marca 2021

Wigan Athletic ma nowego właściela!

Wigan Athletic ma nowego właściciela. Angielski klub poinformował we wtorkowy wieczór, iż drużynę przejmuje brytyjska firma Phoenix 2021 Limited, za którą odpowiada biznesmen Abdulrahmana Al-Jasmi. 

Problemy finansowe

W ubiegłym roku zespół Wigan Athletic spadł z Championship do League One. Nie był to jednak efekt słabych wyników zespołu, a decyzji związku. Klub otrzymał bowiem karę 12 ujemnych punktów. Powód? Problemy finansowe, z jakimi zmagał się zespół z DW Stadium.

Nowy właściciel

Blask triumfatora FA Cup z sezonu 2012/2013 ma przywrócić nowy właściciel. We wtorek Wigan Athletic za pośrednictwem swojej strony poinformowało, iż zespół przejmuję firma Phoenix 2021 Limited, której właścicielem jest Abdulrahmana Al-Jasmi. W takich słowa ważne przedsięwzięcie skomentował nowy prezes Wigan Athletic: Talal Al-Hammad: To początek nowego rozdziału w historii Wigan Athletic. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi w Phoenix 2021 Limited, że zakończyliśmy przejęcie klubu. Chciałbym pogratulować panu Al-Jasmi oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w sfinalizowaniu tego nowego i obiecującego przejęcia.