Aktualności 31 marca 2021

Barcelona przedłuży kontrakt z firmą Rakuten?

autor: Adam Pera
Jak informują hiszpańskie media FC Barcelona rozpoczęła rozmowy z firmą Rakuten, które mają na celu przedłużenie współpracy pomiędzy obiema stronami. Obecna umowa wygasa w przyszłym roku.

Współpraca FC Barcelony z Rakutenem

Rakuten to japońskie przedsiębiorstwo powstałe w 1997 roku. Zajmuje się ono handlem elektronicznym i sprzedażą detaliczną online. Współpraca pomiędzy firmą a FC Barceloną rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy to Rakuten pojawił się na koszulkach klubu.

Pierwotna umowa wygasała wraz z końcem sezonu 2020/2021, jednak ze względu na pandemię koronawirusa została przedłużona o kolejny rok. FC Barcelona otrzymywała początkowo od japońskiego przedsiębiorstwa około 55 milionów euro za sezon, natomiast przy dodatkowym sezonie kwota ta wyniosła około 30 milionów euro.

Przedłużenie umowy?

Zarząd FC Barcelony jest niezwykle zadowolony ze współpracy i zamierza pracować nad jej przedłużeniem. Rakuten bardzo docenia zaangażowanie nowego prezydenta hiszpańskiego klubu Joana Laporty i również jest zainteresowany nową umową.

Nowy kontrakt miałby obejmować także tzw. projekt Barça Fan, którego celem jest zwiększenie interakcji fanów z klubem. Ponadto, Rakuten miałby pomóc hiszpańskiemu gigantowi w budowaniu wizerunku w różnych miejscach na świecie za sprawą powstawania swoistych muzeów FC Barcelony.