Aktualności 24 marca 2021

Grupa Azoty przedłuża współpracę z żużlowym Motorem Lublin

Półtora tygodnia pozostało do startu sezonu 2021 w żużlu. Pierwszy mecz PGE Ekstraligi odbędzie się 3 kwietnia w Lublinie. Dzisiaj Motor Lublin ogłosił, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. nadal będą sponsorem strategicznym klubu.

Półtora tygodnia pozostało do startu sezonu 2021 w żużlu. Pierwszy mecz PGE Ekstraligi odbędzie się 3 kwietnia w Lublinie. Dzisiaj Motor Lublin ogłosił, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” S.A. nadal będą sponsorem strategicznym klubu.

Speedway Motor Lublin informuje, że obie strony przedłużyły współpracę o kolejne dwa sezony. Między Grupą Azoty a Motorem Lublin trwa ona jeszcze przed tym, gdy lubelski klub znalazł się w Ekstralidze. – Współpracę z Motorem Lublin rozpoczęliśmy w 2018 roku, w momencie, kiedy jeszcze jeździł on w pierwszej lidze. W trakcie trzech lat naszej współpracy lubelska drużyna awansowała do najlepszej żużlowej ligi świata i pokazała, że jest gotowa do walki o najwyższe cele – mówi Tomasz Hryniewicz, prezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

Jak powiedział Jakub Kępa prezes klubu, takie wsparcie w obecnej sytuacji pandemicznej jest niezwykle ważne. – Jest to szczególnie budujące w związku z panującą pandemią, która powoduje, że siły i środki w dużej mierze kierowane są na inne odcinki.

Trudno się dziwić, wszak Motor to klub, który mocno odczuwa kwestie pustych trybun. Od kilku lat stadion przy Alejach Zygmuntowskich 5 regularnie pęka w szwach. Tak byłoby również w 2020 roku, gdyby nie pandemia koronawirusa. Wówczas jednak niemal wszyscy posiadacze karnetów zdecydowali się na… przeniesienie ich na sezon 2021. Czy będzie im dane obejrzeć mecze w nadchodzącym sezonie? Inauguracji na pewno nie, a co dalej, trzeba czekać.