Aktualności 22 marca 2021

Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Ostatnie lata piłkarskiej kariery Roberta Lewandowskiego są okraszone wieloma sukcesami. W związku z osiągnięciami, a także reprezentowaniem naszego kraju na arenie międzynarodowej, Robert Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Wielkie wyróżnienie

Trudno nie kojarzyć ostatnich lat polskiej piłki z jednym piłkarzem. Jest nim oczywiście Robert Lewandowski. Piłkarz Bayernu pełni rolę kapitana naszej kadry, a także nosi miano najlepszego strzelca w historii reprezentacji. Dodatkowo 32-latek z powodzeniem występuje na arenie międzynarodowej, a postawę polskiego zawodnika w 2020 roku podsumowało wyróżnienie FIFA w kategorii najlepszy piłkarz roku.

Robert Lewandowski odznaczony

Nie może zatem specjalnie zaskakiwać fakt, iż w poniedziałek Robert Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W takich słowach Robert Lewandowski skomentował wyróżnienie – Jest mi niezmiernie miło otrzymać takie odznaczenie. To wielka duma. Piłka nożna to sport drużynowy, dlatego wszystko, co osiągam, na co ciężko pracuję, to także zasługa trenerów, sztabów, kolegów z boiska. To także sukces rodziny. Moja ambicja jest na tyle wysoka, że nie chcę spocząć na laurach. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają, którzy pomagają mi w osiąganiu sukcesów. Mam nadzieję, że moja droga dalej będzie szła do przodu.

O odznaczeniu Roberta Lewandowskiego wypowiedział się prezydent Andrzej Duda – Wielce szanowny nasz bohaterze, nasz bohaterze narodowy. To dla mnie wielka chwila, że mogę wręczyć panu, wspaniałemu piłkarzowi, to wysokie państwowe odznaczenie. Powiedział pan kiedyś ładne zdanie, że nie liczy trofeów, tylko myśli już o kolejnych. Jest pan wytrwały, jest pan człowiekiem niezwykle ciężkiej pracy. Ta praca dodana do niezwykłego talentu owocuje. Niewielu gra tak jak Lewandowski, jak Ronaldo. Pan jest najlepszym zawodnikiem na świecie i to jest wspaniałe.

Fot. Jakub Szymczuk /KPRP