Aktualności 16 marca 2021

Dawid Podsiadło inwestorem Polskiej Ligi Esportowej!

Dawid Podsiadło to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy oraz autorów tekstów. Artysta nie skupia się tylko i wyłącznie na muzyce, co potwierdza rola producenta filmu "(Nie)znajomi". Jak się okazuje, Dawid Podsiadło jest również wielkim miłośnikiem gier wideo. Piosenkarz został bowiem inwestorem Polskiej Ligi Esportowej.

Polska Liga Esportowa

Rozwój e-sportu w naszym kraju jest widoczny gołym okiem. Odpowiada za to m.in. Polska Liga Esportowa, czyli projekt opierający się przede wszystkim na organizowaniu zmagań w grach CS:GO oraz League of Legends. Potencjał ligi potwierdza fakt, iż jesienią ubiegłego roku najlepsze zespoły Counter – Strike:Global Offensive stanęły do walki o pulę 100 000 złotych.

Dawid Podsiadło inwestorem Polskiej Ligi Esportowej

Ogromny potencjał tego projektu widzi także Dawid Podsiadło, jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, który został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej. W takich słowach artysta skomentował ten ruch – Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre.

Zadowolenia w związku z nowym inwestorem nie kryje Paweł Kowalczyk, prezes PLE – Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości.

Warto zaznaczyć, że Dawid Podsiadło nie jest jedynym znanym inwestorem Polskiej Ligi Esportowej. Współwłaścicielem jest również Marcin Gortat.