Aktualności 3 marca 2021

CANAL+ wydał komunikat w sprawie odejścia Rafała Wolskiego. Dziennikarz nie zgadza się ze stanowiskiem

Szerokim echem odbiło się zakończenie wieloletniej przygody Rafała Wolskiego z CANAL+. W grudniu media obiegła informacja o odejściu dziennikarza z redakcji. Temat ponownie wrócił na tapet, gdy Rafał Wolski zakomunikował na swoim Twitterze, że nie będzie miał okazji pożegnać się z odbiorcami na antenie. Na słowa dziennikarza zareagowała redakcja, która opublikowała oficjalny komunikat. Rafał Woski zakwestionował tę wersję zdarzeń. 

Lata pracy w CANAL+

W 2005 roku Rafał Wolski rozpoczął swoją przygodę w redakcji sportowej CANAL+. Sympatycy piłki kojarzyli dziennikarza przede wszystkim z komentowania spotkań PKOP BP Ekstraklasy, a także meczów LaLiga. W przeszłości Rafał Wolski relacjonował również starcia w Lidze Mistrzów, gdy CANAL+ miał prawa do tych prestiżowych rozgrywek.

Głośne odejście

Gdy w grudniu ubiegłego roku media obiegła informacja o dość niespodziewanym odejściu Rafała Wolskiego z CANAL+, nikt nie spodziewał się, że rozstanie dziennikarza z redakcją wzbudzi taką dyskusję w mediach społecznościowych. Pod koniec lutego Rafał Wolski poinformował na swoim Twitterze, iż nie będzie miał okazji pożegnać się na antenie.

W związku z zaistniałym zamieszaniem, redakcja Canal+ Sport opublikowała na swoim profilu oficjalną informację, która miała na celu wyjaśnić kulisy zakończenia współpracy. Z komunikatu możemy wyczytać, iż Rafał Wolski odrzucił propozycję kontraktu, która nie odbiegała od warunków i standardów rynkowych.

Z tym stanowiskiem nie zgodził się sam dziennikarz, który skomentował wpis następującymi słowami – Powody były inne. Nie przyszedłem do tego zawodu i do tej Redakcji dla pieniędzy. Kolejna sprawa. Nie będę tu rozmawiał o takich rzeczach. Jestem zdziwiony, że próbujecie. To poniżej mojego poziomu. Na koniec. Nie odpowiadam za komentarze widzów. One zawsze były cenne. Dziękuję.

O całym zamieszaniu wypowiedział się także Michał Kołodziejczyk – dyrektor Canal+ Sport:

Również i tym razem, Rafał Wolski skomentował wpis, dodając tajemniczą wzmiankę, która nawiązała do momentu, kiedy to Michał Kołodziejczyk został dyrektorem redakcji sportowej CANAL+.

Fot. Twitter