Aktualności 2 marca 2021

Mercedes zaprezentował bolid na sezon 2021!

W sezonie 2020 Mercedes nie miał sobie równych. Przedstawiciel niemieckiego zespołu - Lewis Hamilton po raz siódmy wygrał tytuł mistrza świata Formuły 1, natomiast Mercedes triumfował w klasyfikacji generalnej konstruktorów, deklasując rywali. Nic dziwnego, że oczekiwania względem tego zespołu są ogromne. We wtorek Mercedes zaprezentował swój nowy bolid W12.

Sezon jednego teamu

Ubiegły sezon w F1 nie dostarczył sympatykom zbyt wielu emocji w kontekście rywalizacji o tytuł mistrzowski, a także triumfu w klasyfikacji konstruktorów. Mercedes znalazł się bowiem na zupełnie innym poziomie, któremu żaden zespół nie był w stanie dorównać. Czy w tym roku będzie podobnie? Trudno jak na razie odpowiedzieć na te pytanie. Aktualnie zespoły odkrywają karty w kontekście nowych samochodów.

Mercedes zaprezentował bolid

We wtorek swój bolid W12 zaprezentował Mercedes, który ponownie postawił przede wszystkim na czarny kolor, który nawiązuje do walki z rasizmem.

W takich słowach o nadchodzącym sezonie wypowiedział się Toto Wolff, szef Mercedes-AMG Petronas Formula One Team – Każdego roku zmieniamy naszą koncentrację i określamy właściwe cele. To może wydawać się proste, ale jest niezwykle trudne. Wydarzyć się może naprawdę wiele, a przyzwyczajenie się do sukcesów jest bardzo naturalne. Z pewnością zapowiada się trudna walka, ale widzę zespół, który nadal ma pasję i głód zwycięstwa. Każdy sezon to nowe wyzwanie, a zatem i nowy cel do osiągnięcia. Zmiany w przepisach mogą wpłynąć na naszą konkurencyjność. Te wyzwania nas ekscytują.