Aktualności 22 lutego 2021

Poznaliśmy bolid Alfy Romeo Racing Orlen na sezon 2021!

Przygotowania do sezonu 2021 w Formule 1 idą pełną parą, a kolejne zespoły prezentują bolidy, którymi ścigać będą się kierowcy w trakcie nadchodzących zmagań. Tym razem swoją maszynę zaprezentowała ekipa najbliżej związana z polskimi kibicami, a mianowicie Alfa Romeo Racing Orlen.

Prezentacja w Teatrze Wielkim w Warszawie

Prezentacja wywołała zdecydowanie najwięcej emocji wśród polskich kibiców, gdyż sponsorem tytularnym Alfy Romeo jest Polski Koncern Naftowy Orlen. Ponadto, cała ceremonia odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie, a poprowadzili ją dobrze znani fanom Formuły 1 dziennikarze – Andrzej Borowczyk oraz Aldona Marciniak.

Nowy bolid Alfy Romeo czyli C41

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 od przemówienia prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, który nie krył zadowolenia z możliwości organizacji takiego wydarzenia w Polsce. Później nastąpiła krótka część artystyczna, po której kilka słów na temat przygotowań do sezonu wygłosił szef Alfy Romeo Frederic Vasseur oraz dyrektor techniczny Jan Monchaux.

Następnie przystąpiono do głównej części, którą było odsłonięcie nowej maszyny o nazwie C41. Na scenie pojawili się etatowi kierowcy teamu czyli Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi, a także Robert Kubica, który w tym sezonie ponownie będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

– Zawsze fantastycznie jest zobaczyć nowy bolid, ale póki co nie wiemy za wiele na jego temat. Mamy nadzieję na lepszy początek niż przed rokiem, ale o wszystkim przekonamy się na testach, a także podczas pierwszego wyścigu. Na pewno damy z siebie wszystko – powiedział Räikkönen

– Jak co roku, zobaczenie nowej maszyny jest czymś ekscytującym. Tegoroczna kolorystyka jest zdecydowanie najładniejsza porównując ją do poprzednich. Nie mogę się już doczekać pierwszych testów, po których zobaczymy, czy auto jest szybkie – podsumował Giovinazzi

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj. Dla kogoś z Polski prezentacja we własnym kraju jest niesamowitym przeżyciem. Nie odbyłoby się to bez wsparcia naszego głównego partnera czyli Orlenu. Dla wszystkich kibiców jest to wyjątkowy dzień – skomentował prezentację Kubica

Kolorystyka bolidu pozostała oczywiście niezmieniona, a dominują na nim dwa kolory – biały i czerwony. Znaczną część powierzchni zajmują także loga głównego sponsora zespołu czyli Orlenu.