Aktualności 20 lutego 2021

Jacek Góralski i inni byli piłkarze klubu wsparli finansowo Zawiszę

Jacek Góralski oraz inni byli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz wsparli klub. Pieniądze z akcji, w której uczestniczyli zawodnicy, zostały przeznaczone na transfery.

Zawisza walczy o awans do III ligi

Zawisza Bydgoszcz aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w kujawsko-pomorskiej IV lidze. Bydgoski zespół do tej pory zgromadził 39 punktów, przegrał zaledwie jedno spotkanie i zamierza awansować do III ligi, czego zresztą od początku nie ukrywał. Tym bardziej że poprzednie rozgrywki – przedwcześnie zakończone z powodu pandemii – nie okazały się najbardziej udane dla Zawiszy.

Od kilku lat klub organizuje akcję “Cegiełka”. W tym roku w ten sposób Zawisza zbierał fundusze na zimowe transfery. Za inicjatywę odpowiadała Fundacja Rycerze Zawiszy.

Każdy kto się dołoży do tego projektu, będzie miał swój udział w sprowadzeniu nowych zawodników do drużyny seniorów. Z góry zastrzegamy, że zebrane pieniądze będą przekazane na transfer danego zawodnika jak i opłatę jego kontraktu – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Kolejna edycja “Cegiełki” zakończona sukcesem

Piąta edycja “Cegiełki” już dobiegła końca. Jak poinformował klub, kibice wykupili 1118 cegiełek, dzięki czemu do zespołu trafił nowy piłkarz, Ariel Jastrzębski. Poza tym, Zawisza planuje jeszcze jeden transfer.

Zawisza małymi kroczkami pnie się do góry, a jego siłą napędową są wierni kibice, którzy nigdy się od niego nie odwrócili – poinformowali kibice klubu za pośrednictwem strony Zawiszy na Facebooku.

Piłkarze wspierają były klub

Warto dodać, że podczas akcji pomocy zespołowi z Bydgoszczy udzieliło kilku piłkarzy występujących niegdyś w Zawiszy. Wśród nich są Jacek Góralski, Adrian Błąd, Damian Węglarz i Paweł Kanik, którzy nie po raz pierwszy wspierają klub.

Jestem ambasadorem Zawiszy. Jeżeli są jakieś zbiórki pieniężne albo akcje na rzecz klubu organizowane przez działaczy Zawiszy, to staram się zawsze pomóc – przyznał w ubiegłorocznej rozmowie dla “Weszło Junior” Jacek Góralski.

Fot. Zawisza Bydgoszcz