Aktualności 19 lutego 2021

AlphaTauri zaprezentowała nowy bolid AT02

Po McLarenie przyszła pora na kolejny team Formuły 1, który zaprezentował najnowsza odsłonę swojego bolidu na sezon 2021. Mowa o ekipie AlphaTauri, której nowy samochód będzie nosił nazwę AT02

Mało wyczekiwana prezentacja

Oczekiwanie na prezentację nowego bolidu AlphaTauri nie było wśród fanów Formuły 1 tak duże jak w przypadku poniedziałkowej ceremonii McLarena. Ponadto, wszystko wskazywało na to, że siódmy zespół klasyfikacji konstruktorów poprzedniego sezonu F1 niewiele zmieni w wyglądzie swojego samochodu. Można było to wywnioskować na podstawie filmików promocyjnych, w których częściowo można było zobaczyć bolid.

Zaskoczenie zmianą kolorystyki

Prezentacja nowej maszyny wykonana przez Scuderia Alpha Tauri nie miała takiego rozmachu jak ta McLarena, gdyż siostrzany zespół Red Bulla zdecydował się jedynie na wypuszczenie krótkiego filmiku pokazującego nowy bolid za pomocą swoich kanałów social media.

Nowa konstrukcja, a raczej zmiany w jej kolorystyce, mocno zaskoczyły ostatecznie obserwatorów. Dominujący w poprzednim sezonie kolor biały został teraz zastąpiony niebieskim. Najbardziej widoczne pozostały oczywiście loga należącej do Red Bulla marki odzieżowej AlphaTauri oraz Hondy czyli dostawcy jednostek napędowych.