Aktualności 18 lutego 2021

Amazon ogłosił datę premiery dokumentu o sir Alexie Fergusonie!

Dla wielu piłkarskich kibiców i ekspertów sir Alex Ferguson jest najlepszym trenerem w historii tej dyscypliny. Szkocki szkoleniowiec razem z Manchesterem United trzynastokrotnie świętował mistrzostwo Anglii, a także dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Do tego dochodzą krajowe puchary. Dokument o takim człowieku wydaje się wręcz obowiązkiem. Już wkrótce sympatycy nie tylko "Czerwonych Diabłów", ale i całego futbolu, będą mieli okazję zobaczyć film poświęcony 79-latkowi.

Potrzeba stworzenia dokumentu

Niecałe trzy lata temu Szkot doznał wylewu krwi do mózgu. 79-latkowi udało się wyjść z trudnej sytuacji. Wtedy także pojawił się pomysł, by stworzyć dokument podsumowujący całe życie szkoleniowca. W takich słowach wypowiadał się o pomyśle sam sir Alex Ferguson – Kiedy doznałem wylewu krwi do mózgu w 2018 roku, utrata pamięci była moim największym strachem. Podczas kręcenia tego filmu mogłem powrócić do najważniejszych momentów mojego życia, dobrych i złych. Wyreżyserowanie tego filmu przez mojego syna Jasona zapewniło mi uczciwą i intymną relację. 

W środę 17 lutego Amazon Prime Video ogłosi, iż 29 maja 2021 roku w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii będzie mieć premiera filmu dokumentalnego zatytułowanego “Sir Alex Ferguson: Never Give In”. Za reżyserię odpowiada syn Fergusona – Jason. Produkcja opowiada o bogatej karierze Szkota. Zarówno tych dobrych jak i złych momentach. W dokumencie nie zabraknie wypowiedzi słynnych piłkarzy, takich jak Eric Cantona, Ryan Giggs czy Gordon Strachan.

Bogata kariera trenerska

W 1986 roku sir Alex Ferguson został trenerem Manchesteru United. Wcześniej Szkot prowadził m.in. zespół Aberdeen FC. Początki Fergusona na Old Trafford nie były kolorowe. Mimo czasem rozczarowujących wyników, szkoleniowiec otrzymał odpowiedni kredyt zaufania, który zaprocentował w przyszłości.

Pod wodzą szkockiego trenera Manchester United trzynastokrotnie sięgał po mistrzostwo Anglii, dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, pięciokrotnie cieszył się z Pucharu Anglii, a także czterokrotnie triumfował w pucharze ligi angielskiej. Swoją trenerską karierę sir Alex Ferguson zakończył w 2013 roku.