Aktualności 17 lutego 2021

Adam Małysz będzie współpracował z Road Studio

autor: Adam Pera
Adam Małysz będzie niebawem pracował przy nowym projekcie. Były skoczek narciarski i kierowca rajdowy tym razem zabiera się za branżę gamingową i będzie doradzał spółce Road Studio przy tworzeniu gier.

Współpraca Małysza z Road Studio

Małysz podpisał list intencyjny z Road Studio, który dotyczy współpracy przy tworzeniu komputerowych. 43-latek będzie konsultantem podczas produkcji gier oraz symulatorów poświęconych tematyce off-road. Road Studio jest producentem i wydawcą właśnie tego typu gier.

– Bardzo się cieszymy, że możemy rozmawiać na temat współpracy z postacią tak niezwykle zasłużoną dla polskiego sportu. Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Wiedza oraz doświadczenie Adama Małysza z zakresu rajdów będą dla nas bardzo ważnym wsparciem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy – powiedział Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Kolejny projekt Małysza

Adam Małysz jest oczywiście jednym z najbardziej znanych i utytułowanych skoczków narciarskich w historii tego sportu. Po zakończeniu kariery narciarskiej Polak rozpoczął karierę kierowcy rajdowego, którą również kontynuował z pewnymi sukcesami. Jej swoistym ukoronowaniem było pięciokrotne uczestnictwo w Rajdzie Dakar, gdzie został najwyżej sklasyfikowany na 13. miejscu. Małysz, który jest obecnie dyrektorem koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego nie wyklucza udziału w kolejnych rajdach w przyszłości.

Małysz i Road Studio podpisali jak na razie list intencyjny i negocjują warunki dalszej współpracy. Sportowiec ma doradzać spółce przy produkcji gier z serii „Road Simulator”, a więcej trzeciej serii gier obok „Truck Simulator” oraz „Motorcycle Simulator” służąc przy tym swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas startów w rajdach. Jeszcze nie wiadomo, jak ostatecznie ma wyglądać nowa gra, ale ma opierać się ona zwiedzaniu ciekawych miejsc z pomocą samochodu terenowego.

– Nawiązanie współpracy z Adamem Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. Cieszymy się, że możemy dać naszym nowym akcjonariuszom pozytywne informacje o postępach w działalności zaraz po wejściu w inwestycję – dodaje  Maciej Nowak.