Aktualności 17 lutego 2021

Ministerstwo Sportu przeznaczy 20 milionów złotych na obiekty piłkarskie

Ministerstwo Sportu wdrożyło program wspierający polską piłkę nożną. W 2021 roku trafi 20 milionów na budowę zadaszeń boisk piłkarskich.

20 milionów złotych na zadaszenia

Ministerstwo Sportu zapowiedziało rozpoczęcie tegorocznej edycji Programu Budowy Zadaszeń Piłkarskich. W ten sposób 20 milionów złotych trafi na budowę i modernizację zadaszeń piłkarskich. To ponad milion więcej niż w ubiegłym roku. Wówczas na dwanaście inwestycji przeznaczono łącznie 18 878 950 zł.

Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. W jego ramach tworzona będzie podstawa dla wszelkich innych działań – infrastruktura – można przeczytać na stronie Ministerstwa Sportu.

Założenia Ministerstwa Sportu

Dofinansowanie obejmie dwa możliwe warianty realizacji. Pierwszą opcją jest budowa zadaszenia istniejącego boiska piłkarskiego, natomiast drugą budowa nowego boiska wraz z zadaszeniem. Program obejmie wyłącznie pełnowymiarowe place gry.  Cała inicjatywa ma na celu wyeliminowanie problemów infrastrukturalnych klubu w okresie jesienno-zimowym.

Niniejszy program jest odpowiedzią na stwierdzony deficyt obiektów tego typu i pierwszym przedsięwzięciem o charakterze ogólnopolskim, inicjującym oraz wspierającym inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów – poinformowało Ministerstwo Sportu na oficjalnej stronie.

Nabór wniosków rozpocznie się 1 marca i będzie trwać dwa tygodnie.