Aktualności 17 lutego 2021

Bartosz Kubiak i Wilfredo Leon zostaną właścicielami klubu siatkarskiego?

Michał Kubiak i Wilfredo Leon wkrótce zostaną właścicielami klubu siatkarskiego? Jak informuje “Puls Biznesu”, siatkarze planują przejęcie Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Wybitni siatkarze przejmą klub?

Obaj reprezentanci Polski mają na koncie wiele sukcesów zespołowych i indywidualnych. Michał Kubiak był ważną postacią reprezentacji podczas Mistrzostw Świata 2014 i 2018, gdy Polacy zdobyli złoty medal. Podczas drugiego turnieju siatkarz Panasonic Panthers otrzymał także wyróżnienie dla najlepszego przyjmującego.

Z kolei Wilfredo Leon dopiero od dwóch lat jest reprezentantem Polski, ale ma na koncie za to wiele sukcesów klubowych. Z Zenitem Kazań siatkarz cztery razy wygrał Ligę Mistrzów, a raz sięgnął z zespołem po Klubowe Mistrzostwo Świata.

Finalizacja zakupu do końca lutego?

Jak informuje “Puls Biznesu”, obaj siatkarze właśnie finalizują dużą inwestycję. Michał Kubiak i Wilfredo Leon podjęli się ratowania Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która ma problemy z powrotem do płynności finansowej. Mimo wsparcia Orlenu w 2019 roku, klubowi wciąż brakuje funduszy do osiągnięcia pełnej stabilizacji.

Pochodzący z Kuby reprezentant Polski już w listopadzie wsparł Vervę Warszawa Orlen Paliwa, pożyczając jej milion złotych. Teraz jednak Leon i Kubiak mają wspólnie przejąć dwukrotnego wicemistrza Polski. Z informacji “Pulsu Biznesu” wynika, że siatkarze doszli do porozumienia z poprzednim właścicielem i zakup klubu może zostać sfinalizowany jeszcze w lutym. Co więcej,

Warto dodać, że Michał Kubiak jest także współwłaścicielem francuskiego klubu siatkarskiego, Paris Volley.