Aktualności 16 lutego 2021

McLaren zaprezentował bolid na sezon 2021

Sezon 2021 w Formule 1 zbliża się ogromnymi krokami i najbliższy czas będzie oznaczał prezentację kolejnych bolidów. Jako pierwszy swoje karty odkrył McLaren prezentując najnowszy bolid MCL35M.

Prezentacja nowego bolidu

Zespół McLarena wydaje się być jednym z najciekawszych tuż przed startem tegorocznych zmagań. Ekipa z Woking świetnie prezentowała się w poprzedniej kampanii zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, tuż za plecami Mercedesa i Red Bulla. Ponadto, zmianie uległy także jednostki napędowe, gdyż od teraz dostarczał je będzie Mercedes.

Bolid MCL35M zaprezentowano wczoraj w McLaren Technology Centre. Ceremonia odbyła się oczywiście bez udziału publiczności, ale mimo to emocji nie zabrakło. Pokaz nawiązywał do historii zespołu oraz do sezonu 2020, a kibice pojawili się na ekranach ledowych, dołączając zdalnie do prezentacji.

Nowy rozdział w historii McLarena

Na scenie nie zabrakło również obu kierowców McLarena czyli Lando Norrisa i debiutującego w barwach zespołu Daniela Ricciardo. Obaj byli niezwykle podekscytowani nowym sezonem i skomentowali prezentację słowami:

– Chcę trochę bardziej wejść w rolę lidera. Nie chodzi o bycie nim w całym zespole, ale po prostu branie większej odpowiedzialności. To przychodzi wraz z doświadczeniem. Nie mogłem tego zrobić w zeszłym roku, jednak teraz mam w zespole Daniela, który nie zna ekipy, więc mogę w tym pomóc. Dla mnie jest to okazja do nauki od kogoś, kto ma na swoim koncie więcej podiów i więcej zwycięstw. Carlos był świetny i również mi pomógł. To pozwoliło nam osiągnąć dobre wyniki. Daniel jest jednak inny, więc będzie inaczej. To dopiero pierwsze dni naszej współpracy, więc czas pokaże, co będzie dalej – powiedział Norris.

Znany ze swojego poczucia humoru Ricciardo skomentował całą ceremonię w typowy dla siebie sposób:

– Po prostu myślałem, że pomarańczowy będzie dobrze na mnie wyglądał! Decyzja o dołączeniu do zespołu została podjęta w maju 2020 roku, więc trochę czasu już minęło, przynajmniej dla mnie. Bycie tutaj, noszenie tych kolorów – teraz to wydaje się w końcu rzeczywistością. Poprzedni rok był dla mnie ogólnie dziwny. Byłem wtedy na farmie, WiFi było ograniczone, nie mówiąc już o zasięgu. Myślałem o swojej przyszłości. To było wyjątkowe, ale dało mi taką czystość umysłu, bo byłem pośrodku niczego. Dobrze było w taki sposób podjąć tę decyzję.