Aktualności 12 lutego 2021

PZPN i Zina zaprezentowali oficjalną piłkę Ekstraligi kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zawarciu nowej umowy sponsorskiej. Na jej mocy piłkarki Ekstraligi będą grać piłką Zina Sierra Pro 2.0.

Oficjalna piłka Ekstraligi

Zina to firma, która od 2013 roku ubiera polskich sędziów piłkarskich. Partner PZPN-u ostatnio jednak rozszerzył współpracę ze związkiem. Sponsor na jej mocy ma zaopatrzyć zespoły kobiecej Superligi w komplety oficjalnych piłek

– Jestem bardzo szczęśliwy, że od tego sezonu wszystkie zawodniczki Ekstraligi będą używały naszego najwyższego modelu piłki – Sierra Pro 2.0 wyprodukowanej w technologii wyznaczającej standardy we współczesnym futbolu. Nasze piłki zawsze cieszyły się niesłabnącą renomą, dlatego tym bardziej cieszy fakt obecności tych piłek na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet. Wysoka jakość piłek ZINA znajduje dzisiaj swoje potwierdzenie we właśnie rozpoczynającej się współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej – przyznał w oficjalnym komunikacie PZPN-u Leszek Cieślak, współwłaściciel PPH OPTIM, będącego właścicielem marki Zina.

“Nowy rozdział w naszej firmie”

Umowa ma być dowodem na dobrą współpracę z obu stron. Zina zapewnia, że dzięki temu ruchowi wprowadzi ofertę dedykowaną dla kobiet.

Cieszymy się z zaufania jakim obdarzył nas PZPN, tym samym zacieśniamy nasze relacje w celu podnoszenia poziomu sportowego w polskiej piłce kobiecej. Współpraca z Ekstraligą otwiera również nowy rozdział w naszej firmie, w której większą uwagę zaczniemy przywiązywać do oferty kierowanej właśnie dla kobiet – dodał Leszek Cieślak.

PZPN liczy na długofalową współpracę

Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2023/2024. Sekretarz Generalny PZPN-u zapewnia jednak, że już teraz liczy na przedłużenie współpracy.

Umowa została podpisana na trzy lata, ale gorąco wierzę, że to współpraca na dłużej. Mamy partnera dobrego, uznanego, z którym naprawdę dobrze się rozumiemy – przyznał Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Fot. PZPN