Aktualności 11 lutego 2021

STATSCORE oficjalnym dostawcą danych dla Ekstraligi Kobiet oraz 2. Ligi!

autor: Adam Pera
STATSCORE zostanie oficjalnym dostawcą danych dla dwóch kolejnych rozgrywek piłkarskich - Ekstraligi Kobiet oraz 2. Ligi mężczyzn. Będzie to poszerzenie dotychczasowej współpracy z PZPN, gdyż od początku 2020 roku statystyki dostarczane są dla 1. Ligi.

Umowa STATSCORE z Ekstraligą Kobiet oraz 2. Ligą mężczyzn

Zaawansowane gromadzenie i przetwarzanie różnorakich danych przez STATSCORE pozwoli ligom uzyskać dostęp do wszelkich statystyk za pomocą dedykowanych LeagueCenter oraz TeamCenter. Platformy LeagueCenter zostaną umieszczone w serwisie Łączy Nas Piłka, podczas gdy platformy TeamCenter znajdą się na oficjalnych stronach poszczególnych klubów.

Porozumienie pomiędzy STATSCORE a Ekstraligą Kobiet oraz 2. Ligą mężczyzn pozwoli Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej na jeszcze lepszą oraz skuteczniejszą prezentację tych rozgrywek. Umowa rozpocznie się wraz ze startem rundy wiosennej i potrwa do końca sezonu 2023/2024.

Tomasz Myalski, prezes STATSCORE, skomentował nawiązanie współpracy słowami:

– Serdecznie witamy Ekstraligę Kobiet oraz 2. Ligę piłki nożnej w gronie naszych partnerów! To dzięki Wam jesteśmy w stanie budować największe centrum sportowych danych na świecie. Jako firma wspierająca polski sport, cieszymy się, że możemy dokładać się do rozwoju oraz promocji dwóch kolejnych lig działających w naszym kraju. Fani 2. Ligi oraz Ekstraligi Kobiet z pewnością docenią zaawansowane statystyki oraz wyjątkowe relacje na żywo z meczów swoich ulubionych drużyn.

Wpływ na rozwój ligi

– Wiemy, jak ważne są obecnie analizy i statystyki i jak bardzo przyciągają one uwagę kibiców. Możemy stwierdzić, że są one kluczową i nieodzowną cechą tego sportu. Cieszymy się też, że możemy podnosić jakość ligi dzięki nawiązywaniu tego typu współprac – dodał Paweł Guminiak, prezes 2. Ligi.

Radosław Firlej, Business Development Manager w STATSCORE skomentował nawiązanie współpracy słowami:

– Współpraca STATSCORE i PZPN jest doskonałym przykładem realizacji naszych celów w odniesieniu do organizacji sportowych. Cieszymy się, że nowi organizatorzy rozgrywek dostrzegają ogromne i niepowtarzalne możliwości rozwoju, jakie nasza firma oferuje ich turniejom jako oficjalny dostarczyciel danych.