Aktualności 9 lutego 2021

Lechia Gdańsk podpisała nową umowę z miastem

Lechia Gdańsk podpisała nową umowę z miastem, która będzie trwać do końca 2021 roku. Na jej mocy klub otrzyma 10 milionów złotych brutto. 

Miasto Gdańsk głównym sponsorem Lechii

Lechia Gdańsk należy w 71% do Lechia Rights Management, natomiast pozostałe 29% należy do 46 prywatnych inwestorów. Klub jednak wciąż otrzymuje finansowe wsparcie od miasta. Władze Gdańska w ubiegłym roku w okresie od 26 sierpnia do 20 grudnia przeznaczyły 5,74 mln złotych netto na Lechię. Umowa obejmowała branding strojów zawodników, wewnętrzny branding na Stadionie Energa Gdańsk oraz emisje spotów reklamowych na telebimach i w telewizji stadionowej podczas meczów Ekstraklasy. Poza tym kontrakt dotyczył również ekspozycji logotypu miasta Gdańska na materiałach drukowanych, na oficjalnej stronie klubu oraz w mediach społecznościowych i ekspozycji logotypu Gdańska lub nazwy Gdańsk podczas transmisji telewizyjnych.

10 milionów brutto dla klubu

W poniedziałek Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przedstawiciele Lechii podpisali umowę na najbliższy rok.

Lechia Gdańsk to ponad 75 lat tradycji. Wiemy jak ważne miejsce w sercach wszystkich gdańszczanek i gdańszczan zajmuje nasza biało-zielona drużyna. Do tego działania promocyjne świadczone przez klub na rzecz miasta przynoszą wielokrotne zwroty medialne i doskonale wpisują się w politykę promocji Gdańska poprzez sport zakwalifikowany do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mam nadzieję również, że sytuacja pandemiczna pozwoli szybko wrócić kibicom na stadion w Letnicy i wspierać Lechię w rozgrywkach Ekstraklasy – powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Na działania promocyjne miasta w 2021 roku Lechia Gdańsk otrzymała 10 milionów złotych brutto.

Cieszymy się, że jesteśmy dla władz Miasta najważniejszą sportową wizytówką Gdańska. Miasto Gdańsk po raz kolejny potwierdziło, że jesteśmy dla siebie stabilnymi partnerami, co zwłaszcza w czasie pandemii jest dla nas bardzo ważne. Wciąż trwa nasz jubileuszowy sezon przypadający na 75-lecie istnienia klubu, co w porozumieniu z Miastem Gdańsk zamierzamy jeszcze upamiętnić w przestrzeni miejskiej – powiedział po podpisaniu umowy Michał Hałaczkiewicz, Dyrektor Generalny Lechii Gdańsk.

Lechia płaci za każdy mecz miejskiej spółce

Poza tym, Lechia w ramach umowy z miastem, będzie rozgrywać swoje spotkania na stadionie w Gdańsku Letnica. Klub będzie wykorzystywać obiekty Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29. Należy pamiętać, że Lechia wciąż płaci za każdy mecz spółce Stadion Gdańsk, należącej do miasta. Według danych z 2020 roku klub płacił za każde spotkanie 130 tysięcy złotych, co w ciągu roku daje łącznie blisko pięć milionów złotych.

Fot. Wikipedia