Aktualności 8 lutego 2021

Wieczysta Kraków wyruszy na zgrupowanie do Dubaju!

Nie ma w Polsce bardziej popularnego klubu z ligi okręgowej niż Wieczysta Kraków. Zespół piłkarski zasłynął przede wszystkim z zakontraktowania Sławomira Peszki. W niektórych kwestiach Wieczysta Kraków nie odstaje od drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej. Mowa m.in. o zagranicznych zgrupowaniach. Drużyna z krakowskiej ligi okręgowej wyruszy do Dubaju. 

Trudy pandemii

W związku z kryzysem, który jest efektem panującej pandemii, wiele klubów z PKO BP Ekstraklasy nie mogło pozwolić sobie na zagraniczne zgrupowanie poprzedzające start wiosennej rundy. Jednym z głośniejszych wyjazdów był obóz Legii w Dubaju. Co ciekawe, to samo miasto odwiedzi Wieczysta Kraków, zespół z ligi okręgowej.

Nie tak drogo?

O całym wyjeździe opowiedział szkoleniowiec zespołu – Przemysław Cecherz w rozmowie z WP SportoweFakty: Zima przypomniała sobie o Polsce, więc bardzo się cieszę, że tam lecimy. Będziemy trenowali na tych samych boiskach, na których w styczniu trenowała Legia. Rozmawiałem z Cześkiem Michniewiczem i mówi, że warunki były kapitalne. Zagramy z rosyjskim II-ligowcem i z jeszcze jednym mocnym rywalem.

Choć wydaje się, że koszt takiego zgrupowania powinien być zdecydowanie wyższy niż wyjazd np. do Turcji, to trener Wieczystej Kraków zdradził, iż wcale nie ma ogromnej różnicy finansowej – Hotel jest kapitalny, pięciogwiazdkowy, ale w Dubaju nie ma innych. Do boiska mamy sześć minut. Ale nie chodzi nawet o luksusy. Przede wszystkim dostęp do Dubaju jest łatwiejszy. Mamy lot bezpośredni z i do Krakowa. Nie musimy kombinować z przesiadkami. Dzięki temu będziemy podróżowali krócej i zmniejszymy ryzyko. Do Turcji musielibyśmy lecieć z dwoma, trzema przesiadkami. Dlatego postanowiliśmy, że nie ma nic prostszego, jak się spakować i polecieć z Krakowa, i wrócić do Krakowa. Poza tym cenowo wyszło to podobnie, co zgrupowanie w Turcji. Dla 35 osób to około 150-160 tys. zł.