Aktualności 4 lutego 2021

Stadion w Marsylii może zmienić właściciela!

Pandemia wpływa praktycznie na wszystkie sektory gospodarcze, a część z nich dotkliwie odczuwa skutki panującej sytuacji. W związku z koronawirusem, nie mogą odbywać się żadne wydarzenia kulturalne organizowane na większą liczbę osób. Rozgrywki sportowe toczą się bez udziału kibiców. Tym samym bardzo trudne jest m.in. prowadzenie obiektów sportowych. Z tego też powodu burmistrz Marsylii zapowiedział, iż planuje sprzedać stadion Orange Velodrome, gdzie mecze rozgrywa Olympique Marsylia.

Dzierżawca obiektu

Obiekt, na którym rywalizują piłkarze Olympique Marsylii w ramach domowych spotkań nie należy do klubu. Jest to własność miasta, dlatego zespół z Ligue 1 płaci czynsz, który według informacji L’Equipe wynosi 5,5 miliona euro rocznie. Wygląda na to, że taki układ pasuje drużynie piłkarskiej. Inne zdanie na ten temat ma burmistrz Marsylii.

Chęć sprzedaży

W trakcie transmisji na Facebooku, Benoit Payan – burmistrz miasta poruszył temat obiektu. Stanowisko zwierzchnika w tym temacie jest bardzo klarowne. Payan zamierza sprzedać stadion i szuka kupca – Chcę sprzedać obiekt. Powód jest oczywisty. Kosztuje miasto za dużo pieniędzy. Wprowadza dodatkowo bałagan finansowy. O tym pomyśle mówiłem już, gdy byłem w opozycji. Znajdę kupca. Zrobię to, choć miałoby to potrwać miesiące, a nawet lata. 

Już w ubiegłym roku Benoit Payan zasugerował, by Olympique Marsylia kupiła obiekt, skoro to klub jest podmiotem, który najczęściej z niego użytkuje – Gdyby Olympique Marsylia zakupiła stadion, nie wydawałaby rocznie milionów na czynsz. Zmiana właściciela jest w interesie wszystkich.