Aktualności 4 lutego 2021

“Tyson” zatrzymany, Gromda traci swoją gwiazdę

Krystian K. znany jako “Tyson” został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji – jak ustalił serwis RMF FM. Wszystko ma związek z “pozasportową” działalnością Tysona. Gwiazda walk na gołe pięści na galach Gromda została oskarżona o udział w grupie przestępczej oraz handel narkotykami na szeroką skalę.

W grudniu K. brał udział w finale turnieju, w którym trafił na Mateusza Kubiszyna “Don Diego”. Lepszy okazał się jego przeciwnik, ale już wtedy bardzo ciekawie wyglądał czas przed finałową walką. W listopadzie “Tyson” trafił do aresztu. Policja zatrzymała go, wraz z kilkoma kolegami, za pobicie kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Według relacji policji, chuligani Elany Toruń mieli pojechać do Bydgoszczy i urządzić sobie polowanie na miejscowych. Jedną z osób mieli ciężko pobić, a w całym zajściu miał uczestniczyć K. Ostatecznie wyszedł z aresztu na tydzień przed walką po wpłaceniu kaucji w wysokości 20 tysięcy złotych.

Teraz jednak sprawa wydaje się znacznie bardziej poważna. Chodzi bowiem o wprowadzenie na rynek kilku ton narkotyków – głównie marihuany sprowadzanej z Hiszpanii. CBŚP wraz z oddziałami antyterrorystów zatrzymało dzisiaj “Tysona” oraz kilku jego kolegów. Jednak działania policji nie dotyczyły tylko Torunia. Kolejne osoby wpadły w Łodzi, Warszawie czy Gdańsku. Na wniosek prokuratora, sąd wydał nakaz aresztowania na trzy miesiące wszystkich podejrzanych.