Aktualności 3 lutego 2021

Jan Bednarek przyczynił się do rekordu Fantasy Premier League

Jan Bednarek nie zaliczy poprzedniego ligowego meczu do udanych. Piłkarz z pewnością zawiódł wszystkich miłośników Fantasy Premier League, gdyż zanotował minusową – i to wyraźnie – liczbę punktów.

Wysoka porażka zespołu Jana Bednarka

Meczu z Manchesterem United reprezentant Polski bez wątpienia nie zaliczy do udanych. Reprezentant Polski spędził na boisku 85 minut, przez które dokonał wszystkiego, za co mógł otrzymać ujemne punkty w Fantasy Premier League. Tym bardziej, że jego Southampton przegrał z utytułowanym rywalem aż 0:9.

Rekord Fantasy Premier League

Tym samym Jan Bednarek zanotował prawdziwy rekord Fantasy. Ze względu na to, że jego zespół stracił dziewięć goli, piłkarz otrzymał cztery punkty ujemne. Następne dwa przyznano mu za samobójczą bramkę, a kolejne trzy za czerwoną kartkę. Małą rekompensatą dla zawodnika Southampton są dwa punkty za występ w obu połowach.

Bez względu na kontrowersyjne okoliczności, w których piłkarz otrzymał czerwoną kartkę, siedem punktów na minusie to powód do wstydu dla użytkowników Fantasy. Co więcej – jeden z internautów ustawił reprezentanta Polski jako potrójnego kapitana, czyli dodatkową opcję, którą można wykorzystać raz w sezonie. Bez wątpienia dla tej osoby miniona kolejka nie będzie zbyt udana, choć na pewno historyczna. 21 punktów ujemnych to bowiem absolutny rekord gry pod względem pojedynczego piłkarza.