Aktualności 3 lutego 2021

Australian Open na żywo w Polskim Radiu!

autor: Adam Pera
Już za niecały tydzień rozpocznie się pierwszy turniej wielkoszlemowy w tym roku czyli Australian Open. Najlepsi tenisiści i tenisistki świata wyjdą na kort już 8-go lutego, a całe zmagania zakończą się 21-go lutego. Wydarzenie będzie relacjonowane przez Polskie Radio.

Australian Open w Polskim Radiu

Rozpoczynający się 8-go lutego Australian Open z całą pewnością będzie obfitował w wielkie emocje, które, miejmy nadzieję, będą także udziałem polskich tenisistów. Na kortach Melbourne Park zobaczymy bowiem m.in. Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka, Łukasza Kubota czy też mistrzynię Roland Garros 2020 Igę Świątek.

Tegoroczne Australian Open w całości relacjonować będzie Polskie Radio, a mecze komentować będzie Cezary Gurjew. Szef redakcji sportowej radiowej Jedynki powiedział:

– Australian Open ma być pierwszą imprezą sportową z tak dużą publicznością od czasów pandemii. Tym większy to dla mnie zaszczyt, że obserwując w Melbourne występy naszych reprezentantów, będę mógł dzielić się ze słuchaczami sportową energią i wyjątkową atmosferą, która od lat towarzyszy temu turniejowi. Jestem przekonany, że polska tenisowa grupa dostarczy kibicom wielu powodów do radości.

Co będą obejmować relacje z turnieju?

Relacje z turnieju obejmą nie tylko komentarz poszczególnych spotkań, ale także wypowiedzi ekspertów, analizy, wywiady z zawodnikami i zawodniczkami czy też archiwalne materiały, które dostępne będą na antenach Polskiego Radia, w mediach społecznościowych oraz na specjalnej stronie internetowej australianopen.polskieradio24.pl. Ponadto, szykowana jest także niespodzianka w postaci konkursu z udziałem Agnieszki Radwańskiej, więc z pewnością emocji nie powinno brakować.