Aktualności 2 lutego 2021

PKO BP Ekstraklasa i Adidas zaprezentowali oficjalną piłkę ligi

PKO BP Ekstraklasa zaprezentowała oficjalną piłkę wspólnie z Adidas. Będą nią rozgrywane wszystkie mecze rundy rewanżowej ekstraklasy.

Siódmy model we współpracy z Adidasem

Ekstraklasa S.A. i Adidas współpracują od 2014 roku. Na mocy tej kolaboracji najwyższa polska liga korzystała już z siedmiu modeli piłek. Najnowszy model przeznaczono w szczególności do meczów ekstraklasy, na co wskazuje nazwa Conext 21 Ekstraklasa PRO. Piłka będzie bazować na modelu Conext 21.

– Adidas to nasz sprawdzony i wieloletni partner. Piłki, które nam dostarcza, są na najwyższym światowym poziomie i nie inaczej jest tym razem. Ekstraklasa PRO zarówno wizualnie, jak i technicznie, całkowicie spełnia nasze oczekiwania i mamy nadzieję, że będzie ona niezmiennie cieszyć wszystkich kibiców i miłośników piłki nożnej – przyznał w oficjalnym komunikacie Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Piłka już trafiła do sprzedaży

Jak można przeczytać o piłce na oficjalnej stronie Ekstraklasy: “złożona jest z sześciu paneli, które tworzą wyjątkowy, dynamiczny wzór, nawiązując do jedności sześciu kontynentalnych federacji piłki nożnej”.

Nową piłką zostaną rozegrane mecze rundy wiosennej ekstraklasy, począwszy od najbliższej kolejki. Model będzie w sprzedaży w trzech wariantach: profesjonalna piłka meczowa Ekstraklasa PRO, piłka treningowa Ekstraklasa TRN oraz kolekcjonerska piłka mini Ekstraklasa MIN – adresowana również do dzieci. Już w tej chwili można ją kupić w sklepach sportowych w całej Polsce.

Fot. materiały prasowe: PKO BP Ekstraklasa