Aktualności 2 lutego 2021

Powstanie serial o Bayernie. Robert Lewandowski głównym bohaterem

Bayern Monachium już wkrótce pójdzie śladami Tottenhamu i Manchesteru City? Jak poinformował “SportBuzzer”, niebawem na platformie Amazon pojawi się serial dokumentalny o zespole piłkarskich mistrzów Niemiec i Europy.

Coraz więcej piłkarskich seriali

Platformy streamingowe coraz częściej szukają możliwości do przyciągnięcia piłkarskich fanów. Przykładowo, Netflix wyprodukował serial dokumentalny “Sunderland aż po grób” oraz fabularny “Angielska gra”. Z kolei Amazon w ciągu ostatnich latach wypuścił na swojej platformie dokumenty o Manchesterze City oraz Tottenhamie Hotspur.

Robert Lewandowski głównym bohaterem produkcji o Bayernie

Kolejnym klubem piłkarskim, o którym serial dokumentalny pojawi się w Amazon Prime, ma być Bayern Monachium. To pierwsze takie przedsięwzięcie w niemieckiej piłce nożnej. Jak poinformował “SportBuzzer”, serial o Bayernie planowano już w 2018 roku, aczkolwiek dopiero obecny moment uznano za najlepszy do jego realizacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że serial będzie się składał z sześciu odcinków i pojawi się w sieci jesienią bieżącego roku. Pierwszoplanową postacią produkcji ma być Robert Lewandowski, który w ubiegłym roku zdobył wszystkie możliwe nagrody indywidualne.