Aktualności 30 stycznia 2021

Ekstraklasa gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ekstraklasa S.A. będzie aktywnie uczestniczyć w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację przekazano medale dla najlepszych drużyn oraz wejście na mecz ligowy.

Polscy sportowcy wspierają WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się regularnie od 1992 roku i tym razem przypada jej 29. edycja. Od lat w akcję angażują się miliony Polaków, w tym również ludzie sportu. Podobnie jest w tym roku – przedmioty na aukcję wystawili czołowi polscy sportowcy. Za pośrednictwem platformy Allegro można wylicytować m.in. rakietę Igi Świątek z French Open, koszulkę Roberta Lewandowskiego z finału Ligi Mistrzów oraz kurtkę Kamila Stocha.

Ekstraklasa S.A. wspiera WOŚP

W tegoroczną edycję WOŚP zaangażowała się również Ekstraklasa. Na licytację trafił zestaw medali dla piłkarzy z czołowych miejsc. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie aukcji: “Każdy z medali waży 245 gramów i jest wykonany z mosiądzu. (…) Oszlifowane i wypolerowane zostały pokryte czystym 24-karatowym srebrem i złotem”.

Ponadto Ekstraklasa wystawiła na aukcję również możliwość wejścia na mecz i zobaczenia go od kulis. Poza udziałem w meczu z wysokości trybun, zwycięzca licytacji będzie mógł także zobaczyć rozgrzewkę z poziomu boiska i realizację transmisji meczowej oraz uczestniczyć w konferencji prasowej. Realizacja tej aukcji będzie jednak możliwa prawdopodobnie dopiero w sezonie 2021/2022, ze względu na obecne ograniczenia.

Obie aukcje będą dostępne do 14 lutego. Tegoroczny dochód WOŚP zasili zbiórkę fundacji na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.