Aktualności 23 stycznia 2021

Korona Kielce leci na zgrupowanie do Turcji dzięki wsparciu Suzuki Motor Poland

Styczeń do miesiąc, kiedy wiele polskich klubów piłkarskich wyrusza na zgrupowanie, by przygotować się do drugiej fazy sezonu. Choć pandemia koronawirusa z pewnością nie ułatwia realizacji zagranicznych podróży, to i tak sporo ekip wyjeżdża na obozy. W tym gronie jest Korona Kielce, która w poniedziałek wyleci na 10-dniowe zgrupowanie do tureckiego Belek. Wszystko dzięki wsparciu głównego sponsora klubu – firmie Suzuki Motor Poland. 

Firma Suzuki Motor Poland jest głównym sponsorem Korony Kielce od 2018 roku. W listopadzie ubiegłego roku kielecki klub przedłużył współpracę w z firmą, efektem czego logo Suzuki znajduje się w centralnym miejscu na koszulkach zespołu, a także pojawiło się w kluczowych miejscach reklamowych na stadionie. Dodatkowo obiekt zespołu nosi nazwę Suzuki Arena.

Zgrupowanie w Turcji

Wsparcie firmy odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu klubu. To właśnie dzięki głównemu sponsorowi Korona Kielce wyleci w poniedziałek na 10-dniowe zgrupowanie do Belek. Drużyna będzie trenować w Turcji od 25 stycznia do 5 lutego i zamierza rozegrać trzy sparingi. O decyzji dotyczącej wsparcia tego wyjazdu na łamach oficjalnej strony klubu wypowiedział się prezes Suzuki Motor Poland Piotr Dulnik – Robimy wszystko, żeby zespół był optymalnie przygotowany do rundy rewanżowej. Oprócz zmian kadrowych i organizacyjnych wewnątrz klubu i pozyskiwania nowych graczy, chcemy stworzyć piłkarzom, możliwie jak najlepsze warunki do trenowania. Nikt nie będzie mógł nam wówczas zarzucić, że zrobiliśmy za mało, żeby drużyna mogła dostać się do pierwszej szóstki czy walczyć o awans do Ekstraklasy. Zdecydowaliśmy się, że pokryjemy koszty wyjazdu, jako dodatkowy budżet finansowany przez Suzuki Motor Poland.

Walka o powrót do elity

Korona Kielce była jednym z trzech spadkowiczów PKO BP Ekstraklasy sezonu 2019/2020. W aktualnej kampanii klub walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż aktualnie Korona Kielce zajmuje jedenaste miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do pozycji, która gwarantuje grę w play-offach.