Aktualności 22 stycznia 2021

PKO BP Ekstraklasa podpisała umowę z nowym nadawcą

PKO BP Ekstraklasa już wkrótce będzie jeszcze bardziej dostępna w innych państwach europejskich. Przedstawiciele ligi podpisali umowę z Areną Sport, działającą w państwach bałkańskich.

Ekstraklasa otwiera się na kolejne państwa

PKO BP Ekstraklasa w minionym roku rozszerzyła swoją dostępność w innych państwach. Rozgrywki najwyższej polskiej ligi są aktualnie dostępne między innymi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Rosji, na Wyspach Brytyjskich oraz w Indonezji. Do tej pory jedynym nadawcą ekstraklasy w krajach bałkańskich był Planet Sport. Wiosną mecze ligowe będą jednak dostępne także w innej tamtejszej telewizji.

Arena Sport to telewizja popularna w krajach bałkańskich. Swoim zasięgiem obejmuje sześć państw: Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Czarnogórę, Kosowo, Macedonię Północną i Słowenię. W każdym z tych krajów, poza Chorwacją, Arena Sport będzie pokazywać większość spotkań. Z kolei w Chorwacji PKO BP Ekstraklasa wciąż będzie emitowana w Planet Sport.

“Wprowadzenie Ekstraklasy do Arena Sport przyniesie korzyści obu stronom”

Władze bałkańskiej telewizji podjęły decyzję o zakupie praw do ligi ze względu na grono piłkarzy z tamtego regionu w Polsce. W ekstraklasie występuje ich bowiem ponad czterdziestu.

– Polska Ekstraklasa to bardzo emocjonujące rozgrywki piłkarskie. Kibice na Bałkanach z wielkim zainteresowaniem oglądają mecze mistrzostw Polski, bo spotkania są ciekawe i często do końca nie wiadomo jaki będzie wynik, jest sporo meczów derbowych. Oprócz tego zainteresowanie widzów zwiększa duża liczba piłkarzy i trenerów z naszego rejonu grających w polskich klubach. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie Ekstraklasy do Arena Sport przyniesie korzyści obu stronom. Polska piłka nożna dodatkowo zyska na popularności i promocji na Bałkanach, a użytkownicy TV Areny Sport będą mogli oglądać wysokiej jakości mecze z Legią, Pogonią, Wisłą, Lechem, Zagłębiem, Jagiellonią i innymi zespołami – skomentował Nebojsa Zugic, dyrektor TV Arena Sport, w rozmowie z oficjalnymi mediami polskiej ekstraklasy.