Aktualności 21 stycznia 2021

Superbet z nowym ambasadorem?

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć Sławomir Peszko w najbliższej przyszłości może zostać ambasadorem legalnego polskiego bukmachera, Superbet. 

Superbet z kolejnym ambasadorem?

Według naszych informacji w najbliższym czasie Superbet na polskim rynku będzie reprezentowany przez kolejnego ambasadora. Do Jerzego Dudka może bowiem dołączyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, Sławomir Peszko.

Były reprezentant Polski po nieudanej przygodzie z Lechią Gdańsk latem 2020 roku dołączył do drużyny z Okręgówki, Wieczystej Kraków.

W końcu w wieku 35 lat mogę podjąć decyzję nie patrząc na menedżerów, którzy mi coś doradzają, na niektórych dziennikarzy, którzy coś o mnie napiszą i proponują mi ten czy inny klub czy też różnych kibiców, którzy twierdzą że się wypaliłem. Teraz po prostu ja Sławomir Peszko idę do Wieczystej i chcę temu klubowi pomoc w dwóch awansach. Chcę się odwdzięczyć mojemu przyjacielowi panu Kwietniowi, który mi pomógł w Wiśle Kraków. Teraz jest czas żebym ja jemu pomógł i dlatego wybrałem ten kierunek! – powiedział po podpisaniu umowy nowy zawodnik „żółto-czarnych – tak mówił piłkarz po podpisaniu kontraktu.

Z tej wypowiedzi można wywnioskować kilka rzeczy. Przede wszystkim, że Sławomir Peszko już nie bardzo miał ochotę na granie na najwyższym poziomie. Dzięki transferowi do Wieczystej ma zapewne więcej czasu, niż jakby grał w klubie z poziomu centralnego. Będzie więc miał sporo czasu, by podjąć się kolejnego wyzwania, czyli promowania bukmachera.

Naturalny transfer

Nawiązanie współpracy z zawodnikiem Wieczystej Kraków wydaje się naturalne dla Superbetu. Bukmacher swoją przygodę pod Wawelem rozpoczął od współpracy ze wspomnianym Jerzym Dudkiem, który od kilku lat jest związany z Krakowem, gdzie odnosi sukcesy na polach golfowych.

Z kolei w październiku 2020 roku Superbet został sponsorem koszykarskiej sekcji Wisły Kraków. Co więcej bukmacher został także Sponsorem PZU Cracovia Maraton pod hasłem To-ge(t)-ther(e). Bieg ten odbył się w zeszłym roku w formie wirtualnej. Postawienie więc na Sławomira Peszkę, który grał w Wiśle Kraków, a obecnie występuje w Wieczystej Kraków wydaje się kontynuacją polityki sponsoringowej rumuńskiego operatora.

Przypomnijmy również, że Superbet nie działa tylko na rynku krakowskim, jeśli chodzi o sponsoring, ponieważ w październiku 2020 roku podpisał kontrakt z legendarnym klubem piłkarskim w Polsce, Ruchem Chorzów. Umowa ta została podpisana przynajmniej do końca bieżącego sezonu.

Czy Sławomir Peszko będzie dobrym ambasadorem?

Bez dwóch zdań Sławomir Peszko jest postacią kontrowersyjną, ale również bardzo rozpoznawalną. Trudno bowiem znaleźć kibica, który oglądał mecze reprezentacji Polski w ostatnich latach i nie kojarzy byłego zawodnika Wisły Kraków.

Co prawda Peszko jest głównie kojarzony z alkoholowymi skandalami. Bo trudno inaczej określić wyrzucenie ze zgrupowania w 2010 roku, gdy został przyłapany na spożywaniu alkoholu. Sytuacja ta powtórzyła się kilka lat później, a do piłkarza już na stałe przylgnęła łatka piłkarza od “atmosfery”. Nic dziwnego więc, że jakiś czas temu z 35-latkiem skontaktowała się firma produkująca alkomaty. Celem ich współpracy z piłkarzem jest promowanie odpowiedzialnej jazdy samochodem i poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Można więc powiedzieć, że Peszko potrafi dobrze korzystać ze swojego wizerunku.

Pomimo wyżej opisanych ekscesów alkoholowych, trzeba również pamiętać o tym, że Peszko jak na polskie realia był dobrym graczem. W kadrze zadebiutował już w 2008 roku u Leo Beenhakkera. Łącznie w barwach narodowych rozegrał 44 mecze, w których dwa razy trafił do siatki i zanotował jedną asystę. Peszko występował również w klubach z Championship i Bundesligi.

Jeśli więc Superbet dojdzie do porozumienia z piłkarzem pozyska na ambasadora bardzo rozpoznawalnego byłego reprezentanta Polski. Gracza, który wydaje się, że ma dystans do siebie, co pokazuje partnerstwo z producentem alkomatów. Z całą pewnością to wszystko operator będzie mógł wykorzystać w kampaniach marketingowych, co finalnie może przynieść sukces, ponieważ bukmacher dotrze do sporej, nowej grupy potencjalnych klientów.

Dla samego Peszki zostanie ambasadorem Superbeta, to także byłaby dobra wiadomość. Mowa bowiem o bukmacherze, który przywiązuje się do swoich ambasadorów. Wystarczy powiedzieć, że z Jerzym Dudkiem współpracuje już od listopada 2017 roku.

Fot. YouTube