Aktualności 20 stycznia 2021

Canal+Sport podjął decyzję w sprawie Michała Żewłakowa

Michał Kołodziejczyk poinformował na Twitterze o decyzji w sprawie dalszej pracy Michała Żewłakowa dla Canal+ Sport. Były reprezentant Polski pozostanie w roli eksperta stacji telewizyjnej.

Afera z udziałem byłego reprezentanta

W grudniu ubiegłego roku Michał Żewłakow spowodował kolizję z autobusem na skrzyżowaniu ulic Miodowej i Długiej w Warszawie. Jak się okazało, były piłkarz miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego powodu wybitnego reprezentanta Polski zawieszono w roli eksperta Canal+ Sport.

Ekspert telewizyjny w mediach społecznościowych zabrał głos w sprawie incydentu. Michał Żewłakow przeprosił za swoje zachowanie.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego braku odpowiedzialności i wyobraźni. Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą – przyznał były piłkarz.

Żewłakow pozostanie w Canal+

W przyszłym tygodniu wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy, przy których Michał Żewłakow pracuje w roli eksperta Canal+ Sport. Do tej pory jednak nie wyjaśniono, czy zawieszenie byłego piłkarza wciąż będzie trwać. Głos w tej sprawie zabrał jednak dyrektor stacji, Michał Kołodziejczyk.

Do końca sezonu jego wynagrodzenie przelewane będzie na konto fundacji pomagającej ofiarom wypadków popełnionych przez kierowców będących pod wpływem alkoholu – oświadczył Michał Kołodziejczyk.