Aktualności 20 stycznia 2021

Alfa Romeo zaprezentuje swój bolid w Warszawie!

autor: Adam Pera
Sprawdziły się ostatnie doniesienia zagranicznych mediów i teraz możemy już napisać to oficjalnie - team Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentuje swój najnowszy bolid 22-go lutego w Warszawie!

Współpraca Orlenu z Alfą Romeo

Współpraca Polskiego Koncernu Naftowego z Alfą Romeo trwa już od roku, kiedy to polska firma stała się sponsorem tytularnym zespołu. Decyzja o prezentacji bolidu na sezon 2021 w Warszawie jest oczywiście związana właśnie z tym faktem.

W czasie ceremonii poznamy bolid, który zobaczymy podczas zmagań w sezonie 2021, a także kierowców, którzy w nim zasiądą. Skład Alfy Romeo pozostaje niezmienny i znajdą się w nim Kimi Räikkönen oraz Antonio Giovinazzi. W ekipie z Hinwil pozostaje także Robert Kubica, który – podobnie jak to miało miejsce przed rokiem – będzie kierowcą rezerwowym.

Oficjalny komunikat Alfy Romeo i komentarz Daniela Obajtka

Zespół w swoim oficjalnym komunikacie poinformował, że to właśnie dzięki Orlenowi do prezentacji dojdzie w stolicy Polski: – Po raz pierwszy w historii prezentacja bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1 odbędzie się w Polsce. Dzięki PKN Orlen, należący do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen model C41 ujrzy światło dzienne 22 lutego w Warszawie. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie zespołu.

Wydarzenie skomentował także prezes PKN Orlen Daniel Obajtek:- Motorsport to jeden z kluczowych elementów budowania rozpoznawalności marki Orlen. Zaangażowanie w F1 i współpraca z jedynym Polakiem znajdującym się w prestiżowym gronie kierowców przynosi nam wymierne korzyści. Samego Roberta Kubicę spontanicznie kojarzy z PKN Orlen ponad 70 proc. respondentów, co ma pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych. Cieszę się, że inauguracja nowego bolidu odbędzie się w Polsce.