Aktualności 3 września 2020

Mistrzowie NFL otrzymali pierścienie (ZDJĘCIA)

autor: Miłosz Marek

Kansas City Chiefs otrzymali swoje mistrzowskie pierścienie za wygraną w Super Bowl LIV. Każdy zawodnik oraz członek sztabu szkoleniowego otrzymał spersonalizowaną nagrodę. Szczegółowość i przepych robi wrażenie.

Zamiast medali

Na całym świecie regułą jest wręczanie medali dla zwycięzców rozgrywek. Otrzymują je poszczególni gracze, szkoleniowcy oraz członkowie ekipy, a do klubowej gabloty trafia okazałe trofeum. W Stanach Zjednoczonych od wielu lat kultywuje się inną tradycję. Po finale sezonu tylko zwycięzca otrzymuje puchar. Nie ma medali, nawet dla zwycięzców.

Sportowcy mogą za to liczyć na pamiątkowe pierścienie. Stąd w nomenklaturze amerykańskich liga (NFL, NHL czy NBA) stwierdzenie “zdobyć pierścień” czy “wygrać pierścień”. Z biegiem lat stały się one jubilerskim dziełem sztuki oraz wyjątkową pamiątką.

Mówiąc o NFL, każdorazowo po triumfie w Super Bowl przygotowuje się 150 pamiątkowych pierścieni dla zwycięzców. Według informacji Fox Sport, koszt ich produkcji to 5 milionów dolarów! Wartość? Bezcenna.

Oszałamiające detale

Skąd taka cena? Otóż triumfatorzy NFL nie szczędzą sobie diamentów, co dobrze widać na przykładzie Kansas City Chiefs. Drużyna, która w lutym sięgnęła po Vince Lombardy Trophy czekała na drugie zwycięstwo w Super Bowl dokładnie 50 lat.

Żadna liczba poszczególnych diamentów czy rubinów nie jest przypadkowa. Wewnątrz wygrawerowano nawet wyniki poszczególnych meczów w fazie play-off oraz podpis gracza.

Dodatkowo każdy jest spersonalizowany. Posiada numer oraz nazwisko zawodnika lub członka sztabu.

Oto przykładowy pierścień. Należy do MVP ostatniego finału ligi NFL – Particka Mahomesa.