Aktualności 17 czerwca 2020

PGE VIVE Kielce bez… Vive!

17 czerwca Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce, przekazał informacje dotyczące dalszego funkcjonowania klubu.

Mistrz kraju w piłce ręcznej mężczyzn traci wsparcie firmy VIVE, czyli sponsora strategicznego. – Jest mi bardzo bardzo przykro jako prezesowi klubu, ale od 1 lipca moja firma nie będzie sponsorować klubu PGE VIVE. Powody są proste: COVID dotknął naszą firmę bardzo mocno, nasze sklepy były zamknięte na długo, muszę być więc odpowiedzialnym menedżerem, odpowiadam za tysiące pracowników – powiedział na konferencji prasowej.

VIVE przez 20 lat było sponsorem klubu. Servaas dodał, że nie wyklucza w przyszłości powrotu VIVE Group do sponsorowania kieleckiej drużyny.

–  Zrobiliśmy nowy, bardzo realny budżet, w oparciu na to co jest 100% pewne. Mamy dwie możliwości: pożegnać 2 czy 3 zawodników i obniżyć ambicje sportowe albo proponować wszystkim, co kochają ten klub, żebyśmy dalej grali o Final 4 i zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Uruchamiamy więc zbiórkę, której celem jest zebranie 2,5 mln złotych. Tyle potrzebujemy, by zachować kontrakty zawodników i grać o Ligę Mistrzów. Temat zbiórki pozostawiam otwarty dla tych, którzy kochają klub. Ja z niego na pewno nie odejdę – uzupełnił Servaas.

Co ważne, prowadzone są rozmowy z potencjalnymi nowymi sponsorami strategicznymi. W grze są ponoć dwie firmy, jedna już współpracuje z klubem, druga jest z Warszawy, a jej nazwy nie ujawniono.

źródło: CK Sport