Redakcja 28 stycznia 2020

PZPN z nową umową z PL.2012+

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył ze spółką PL.2012+ umowę na wynajem stadionu PGE Narodowego.


Na jej mocy piłkarska reprezentacja Polski swoje mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata aż do 2024 roku będzie rozgrywać w Warszawie.

– Ze względów formalnych umowa została przedłużona na okres czterech lat (a konkretnie na okres dwóch lat z automatycznym przedłużeniem o kolejne dwa lata) od momentu jej podpisania i obowiązuje aż do spotkań eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2024 roku. Operator PGE Narodowego odpowiada za przygotowanie stadionu do meczów, położenie murawy, zapewnienie służb ochrony, służb medycznych, służb informacyjnych, sprzątanie, catering oraz zaplecze operacyjne – mówił Włodzimierz Dola, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Na mocy podpisanego aneksu na PGE Narodowym zostaną zorganizowane wszystkie mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku oraz mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku, w których reprezentacja Polski będzie gospodarzem. Na PGE Narodowym rozgrywany będzie również finał piłkarskiego Pucharu Polski.

– Cieszę się z faktu przedłużenia umowy na kolejne lata. To stadion, na którym nasi piłkarze po prostu lubią grać. To miejsce, do którego kibice chętnie przychodzą wspierać drużynę narodową, tutaj nie przegrywamy. Jestem przekonany, że przez kolejne cztery lata nadal będziemy przynosić wielką satysfakcję naszym kibicom poprzez udane występy na tym pięknym stadionie i nieprzerwanie będziemy budować piłkarską historię jednego z najnowocześniejszych obiektów w Europie – dodał Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań, odniosła 17 zwycięstw, 8 razy remisowała i dwa razy przegrała. Liczba kibiców, która dotąd – od 2012 roku – obejrzała spotkania biało-czerwonych na trybunach PGE Narodowego oscyluje wokół 1 400 000 osób. Średnia frekwencja na każdym meczu to ponad 50 tys. kibiców.