Redakcja 7 kwietnia 2020

Stadion Energa Gdańsk z nowym prezesem

Od 1 kwietnia 2020 roku prezesem zarządu Arena Gdańsk Operator, zarządcy Stadionu Energa Gdańsk, nie jest już Tomasz Niski.


Niski już jakiś czas temu złożył rezygnację. Przez trzy lata był odpowiedzialny za przeprowadzenie prawie 500 wydarzeń i spotkań o charakterze społecznym, 400 spotkań korporacyjnych, ponad 40 dużych i masowych wydarzeń, ok. 50 meczów Lechii Gdańsk (w ramach Ekstraklasy, Pucharu Polski i eliminacji Ligi Europy UEFA).

Zastąpi go Łukasz Wysocki, który od 2014 roku był prezesem zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. W przeszłości był m.in. odpowiedzialny za przeprowadzenie finałowego turnieju UEFA Euro 2012 ze strony UEFA na tymże obiekcie. Pełnił wówczas rolę Venue Managera.

Od 2007 roku związany z branżą stadionową m.in. był odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji funkcjonalnej Stadionu Narodowego w Warszawie pracując w latach 2007-2011 w Narodowym Centrum Sportu. Jest jednym z pierwszych absolwentów z Polski Events & Venue Management School, której kursy ukończył w 2008 i 2009 roku.

– Stadion Energa Gdańsk to ikona na mapie nie tylko Gdańska, ale całego Trójmiasta i Polski – powiedział Łukasz Wysocki. – Zarządzanie takim obiektem to duże wyzwanie, tym większe obecnie, kiedy trudno określić w jakim stopniu sytuacja na całym świecie wpłynie na rozwój branży eventowej. Jestem jednak przekonany, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy doświadczonego zespołu będziemy skutecznie kontynuować realizację celów stadionowych, wprowadzając też nowe inicjatywy.