Redakcja 2 czerwca 2015

Hala zostaje z partnerem

Ergo Hestia pozostanie sponsorem tytularnym jednego z najlepszych obiektów widowisko-sportowych w Polsce.


Tym samym kontrakt został podpisany na pięć lat, a obiekt będzie dalej nosił nazwę Ergo Arena. Nowy kontrakt jest przedłużeniem wcześniejszej pięcioletniej współpracy z ubezpieczycielem.

– Ergo Arena, to miejsce zmagań sportowców i centrum wydarzeń kulturalnych. To również jeden z naszych projektów prowadzonych wspólnie z władzami Sopotu i Gdańska, jednocześnie przykład współpracy dla rozwoju całego regionu – powiedział Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy Ergo Hestia.

– Ta współpraca jest dla nas tym bardziej cenna, że profil działalności hali odpowiada naszym wieloletnim kierunkom zaangażowania sponsoringowego w kulturę i sport ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza. Jako firma, podobnie jak hala, działamy na granicy dwóch miast. Myślę, że przez te 5 lat znacząco przyczyniliśmy się do podniesienia częstotliwości spotkań prezydentów Gdańska i Sopotu. Teraz aby mogli się spotykać nie tylko w hali, ale też pod gołym niebem właśnie zakończyliśmy etap projektowania i przystępujemy do budowy dużego parku w Sopocie pomiędzy główną siedzibą firmy i Ergo Areną. Będzie to miejsce wypoczynku z możliwością podziwiania sztuki, ponieważ zaprosiliśmy do współpracy artystów. To kolejne potwierdzenie naszego długofalowego i konsekwentnego wkładu w rozwój miasta i regionu – dodał Śliwicki.

W ramach umowy firma otrzyma między innymi prawo do używania swojego logo w nazwie hali, ale też do powierzchni reklamowych wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

– Przedłużenie umowy sponsoringowej to efekt bardzo dobrej współpracy między spółką Hala Gdańsk-Sopot, a ERGO Hestią. Dzięki liczbie i randze wydarzeń odbywających się w hali na przestrzeni minionych pięciu lat, marka Ergo Arena stała się rozpoznawalna już nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Fakt posiadania stabilnego sponsora tytularnego to niezwykle ważny element w zarządzaniu takim obiektem jak Ergo Arena. Cieszymy się, że przez kolejne pięć będziemy mogli współpracować z tak znakomitą i co istotne lokalną firmą, jaką jest Ergo Hestia – powiedziała przy okazji podpisania umowy Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora obiektu.