Total załatwił pracę Grosjeanowi
Nie od dzisiaj zespoły F1 szukają w każdy możliwy sposób sponsorów. Pietrow jeździł w Renault tylko dzięki sponsorom - tak jak teraz Grosjean.
Romain Grosjean, który ma być partnerem Kimiego Raikkonena w Lotusie podpisał kontrakt dzięki wsparciu swojego sponsora, koncernu paliwowego Total.
Total podczas renegocjacji umowy z Genii, która jest wyłączonym właścicielem Lotus Renault, postawił teamowi warunek, którym było zatrudnienie Grosjeana, jako podstawowego kierowcy teamu. Przypomnijmy, że tak samo w F1 znalazł się Witalij Pietrow, za którym stali rosyjscy sponsorzy.
Na razie najlepszym wynikiem Grosjeana w F1 było 13. miejsce w GP Brazylii w 2009 roku – w teamie Renault właśnie. Przymnijmy, że Francuz zastąpi w kokpicie Roberta Kubicę, który wciąż nie wrócił do pełni sprawności po wypadku, który odniósł podczas rajdu samochodowego.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Muzeum Barcelony znów przyciąga tłumy. Powrót na Camp Nou kluczem do sukcesu
Muzeum Barcelony ponownie przekroczyło symboliczną granicę miliona odwiedzających w skali roku, co stanowi wyraźny sygnał odbudowy po trudnym okresie pandemii i trwającej przebudowy stadionu. W 2025 roku z Barça Immersive Tour skorzystało ponad 1,05 mln osób, co oznacza wzrost o około 35% w porównaniu z rokiem poprzednim.