Z kraju 24 marca 2013

Kowalczyk na milion

Choć Justyna Kowalczyk odpuściła ostatni bieg sezonu, nie może narzekać na tegoroczne zarobki w Pucharze Świata. Wygrała, więc kwoty nie są małe.

\"\"Konto Kowalczyk powiększyło się w tym sezonie o 284 tysiące franków szwajcarskich. Daje to równowartość ok. 962 tysięcy złotych. Jeśli doliczyć wszystkie premie, zainkasowała ponad milion złotych.

W Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme, Polka zdobyła srebrny medal w biegu na 30 km techniką klasyczną. W biegu łączonym zajęła piąte miejsce, a w sprincie – szóste. FIS wycenia takie osiągnięcia na 14 tysięcy franków.

W pierwszej szóstce najlepiej zarabiających biegaczek w minionym sezonie znalazły się aż cztery Norweżki. Rozdzieliła je Kikkan Randall z USA.