22.07.2025 09:36

Benefis Henryka Kasperczaka podczas meczu Wisła Kraków – ŁKS Łódź

Już wkrótce czeka nas wyjątkowe wydarzenie – podczas meczu Wisła Kraków – ŁKS Łódź, który odbędzie się 26 lipca o godzinie 15:00, Wisła Kraków uczci jedną z najważniejszych postaci w historii klubu. Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbędzie się Benefis Henryka Kasperczaka – trenera, który zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach Białej Gwiazdy.

Benefis Henryka Kasperczaka podczas meczu Wisła Kraków – ŁKS Łódź
Autor zdjęcia: Wisła Kraków

Pod wodzą Henryka Kasperczaka Wisła Kraków zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Polski (w sezonach 2002/2003 oraz 2003/2004), dwukrotnie sięgnęła po Puchar Polski (2002 i 2003), a także występowała z sukcesami na europejskich boiskach, m.in. eliminując Schalke 04 i Parmę oraz ocierając się o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Plan obchodów:

  • W godzinach 10:00–13:00 – na boisku trawiastym TS Wisła rozegrany zostanie turniej dziecięcy Funino z udziałem młodych piłkarzy z zaprzyjaźnionych klubów.
  • Planowo o godzinie 13:30 – Henryk Kasperczak osobiście wręczy nagrody uczestnikom turnieju.
  • Od godziny 14:20 – na stadionie, przed Lożą Prezydencką odbędzie się wyjątkowy wywiad z serii Legends Corner, w którym wspomnimy największe sukcesy i wspomnienia związane z pracą trenera w Wiśle Kraków

Mecz Wisła Kraków – ŁKS Łódź – Pan Henryk obejrzy z Loży Prezydenckiej. W przerwie meczu kibiców czeka wyjątkowa oprawa:

  • uroczysty szpaler,
  • wręczenie pamiątek przez przedstawicieli Wisły Kraków, miasta Krakowa oraz partnerów wydarzenia,
  • krótkie przemówienie trenera Kasperczaka do kibiców.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marcin Baszczyński, Jakub Błaszczykowski, Mateusz Borek, Paweł Brożek, Marcin Daniec, Jan Domarski, Tomasz Frankowski, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Zdzisław Kapka, Tomasz Kłos, Kazimierz Kmiecik, Kamil Kosowski, Jerzy Kowalik, Marcin Kuźba, Michał Listkiewicz, Włodzimierz Lubański, Dariusz Marzec, Ludwik Miętta-Mikołajewicz, Kazimierz Moskal, Adam Nawałka, Grzegorz Pater, Maciej Stolarczyk, Andrzej Strejlau, Tomasz Smokowski, Antoni Szymanowski, Andrzej Twarowski, Kazimierz Węgrzyn, Maciej Żurawski oraz wielu innych byłych zawodników i ludzi, którzy tworzyli wielką Wisłę razem z trenerem Kasperczakiem.

Udostępnij
Redakcja Sport Marketing

Redakcja Sport Marketing