Z kraju 26 grudnia 2012

Vettel najlepszy!

W 55. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej na najlepszego sportowca Europy triumfował Niemiec Sebastian Vettel, kierowca bolidu Red Bulla i mistrz świata Formuły 1.

\"\"

Swój głos oddała rekordowa ilość dziennikarzy z 25 agencji prasowych z całej Europy. W ubiegłym roku Vettel zajął drugie miejsce – wówczas wyprzedził go serbski tenisista Novak Djoković.

Na drugim miejscu znalazł się Bradley Wiggins zwycięzca Tour de France i mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas. Podium zamknął Mohamed Farah, dwukrotny złoty medalista igrzysk w Londynie w biegach na 5000 i 10000 m.

Wśród 73 sportowców z 28 krajów zgłoszonych w tegorocznej ankiecie znalazła się dwójka Polaków. Tomasz Majewski, mistrz olimpijski z Londynu w pchnięciu kulą, zajął 20. miejsce w tym zestawieniu, a Zofia Klepacka, trzecia w olimpijskiej rywalizacji w żeglarskiej klasie RS:X, została sklasyfikowana na 45. lokacie.