Z kraju 25 czerwca 2012

Ryncarz najlepszy, choć bez sponsorów

Na początku maja pisaliśmy o trialowych bojach Piotra Ryncarza. Wspominaliśmy o braku kasy w sportach motocyklowych oraz o problemach z przygotowaniem.

\"\"
Mimo tego Ryncarz jest w formie. Wicemistrz Polski z ubiegłego roku po raz kolejny zaskakuje. W 2011 roku nadwyrężone fundusze budżetu rodzinnego nie pozwoliły mu na udział w kluczowych zawodach w Szklarskiej Porębie. To była główna przyczyna drugiej lokaty, choć niewielu oczekiwało i takiego miejsca. Wszakże Piotr miał bardzo długą przerwę w startach.

W 2012 roku nie odpuścił. W dniach 16-17 czerwca w Sportowej Dolinie „Dolomity” w Bytomiu odbyła się: I i II Eliminacja Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trial.

Ryncarz wygrał bezapelacyjnie obie eliminacje Pucharu Polski kończąc je bez żadnych punktów karnych. Na uwagę zasługuje również fakt, że pierwszy dzień zawodów ukończył z najlepszym czasem (1 godz. 12 min.), a dzięki bardzo dobrej jeździe jego kolegów z sekcji trial, KKCiM "Smok" zdobył drugie miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski.

Sukcesy przychodzą. Piotr ciągle jest wspierany przez Szkołę Jazdy Subaru, której jest także instruktorem, ale to za mało. Swój wkład ma również VD Distribution, który jest dystrybutorem produktów Valvoline. Mimo problemów z finansami wyniki sportowe są znakomite. I oby tak dalej, bo to pokazuje, że pieniądze to nie wszystko.