Z kraju 24 maja 2012

Warta Poznań z nową siedzibą?

Władze klubu chcą rozbudować jego infrastrukturę. W tym celu mają w planach wykupić działkę, którą… parę lat temu sami sprzedali, bo nie była chwilowo potrzebna.


Chodzi o ofertę wykupu stadionu im. Edmunda Szyca na Wildzie, którą mają złożyć włodarze klubu. Władze Warty chcą, aby w tym miejscu powstał nowoczesny kompleks sportowy. W piątek, 25 maja ma się odbyć debata na temat przyszłości tych terenów. Na niej władze klubu chcą oficjalnie złożyć swoją ofertę. Problemu by nie było gdyby Warta Poznań… nie sprzedała tych terenów w 2001 roku.

– Oferta odkupienia terenów stadionu im. Edmunda Szyca przez Klub Warta za kwotę identyczną do tej, za jaką klub sprzedał obiekt w 2001 roku (1,32 mln dolarów firmie TK Development, obecnie Nowa Wilda), zostanie przesłana do Spółki Nowa Wilda. Zamiarem Warty byłaby budowa nowego stadionu piłkarskiego w miejscu ruin byłego stadionu im. Edmunda Szyca. Budowa obiektu sportowego jest zgodna z obecnym studium zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania dla tego terenu, czyli przeznaczeniem na sport i rekreację – zapewniają władze drużyny w specjalnym oświadczeniu.

Przypomnijmy, że stadion o którym mowa wybudowany został w 1929 roku. Na jego trybunach często zasiadały tłumy – nawet po 60-80 tysięcy widzów. 10-krotnie swoje mecze rozgrywała na nim reprezentacja Polski. Od 1998 roku stadion popada jednak w ruinę i nikt nie ma pomysłu jak temu przeciwdziałać.