Z kraju 26 maja 2022

Umowa Polsatu i Volleyball World przedłużona do 2032 roku

Telewizja Polsat poinformowała o tym, że dotychczasowa umowa z Volleyball World została przedłużona do 2032 roku. Oznacza to, że wszystkie rozgrywki pod egidą FIVB będzie można dalej oglądać w słonecznej stacji.

Współpraca telewizji Polsat z Volleyball World trwa już od dłuższego czasu. Teraz poinformowano o tym, że umowa obu stron została przedłużona aż do 2032 roku. Wobec niej już teraz wiemy, że w tej stacji będzie można zobaczyć między innymi trzy najbliższe edycje mistrzostw świata czy całość corocznych rozgrywek Ligi Narodów

Umowa Telewizji Polsat z Volleyball World obejmuje transmisje z:

  • Trzech Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w latach 2022, 2026, 2030
  • Wszystkich edycji Ligi Narodów aż do 2032 roku
  • Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej i cyklu turniejów Beach Pro Tour
  • Klubowych Mistrzostw Świata
  • Nowego międzynarodowego turnieju reprezentacyjnego, zaplanowanego na lata 2025 i 2029

– Siatkówka to nasza narodowa dyscyplina, która pod względem osiągnięć wyprzedza wszystkie pozostałe. Wspieramy siatkówkę od wielu lat jako Polsat i jako sieć Plus. Jesteśmy ogromnie dumni, że mogliśmy mieć udział w tych sukcesach i gorąco kibicujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom w walce o kolejne. Niezmiernie cieszy nas również doskonała współpraca z FIVB, jednym z naszych najważniejszych i najbardziej prestiżowych Partnerów ze świata sportu – przyznał w oficjalnej wypowiedzi dla Polsatu Sport, Zygmunt Solorz, właściciel słonecznej stacji.

Przypomnijmy, że Polsat posiada także prawa do wszystkich rozgrywek pod egidą europejskiej federacji CEV – ta umowa obowiązuje do czerwca 2025 roku.