Z kraju 25 kwietnia 2022

Kontrowersyjny transparent w stronę Malwiny Smarzek. “Wracaj do Rosji”

W niedzielny wieczór odbył się drugi mecz fazy play-off kobiecej Tauron Ligi pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Developresem Rzeszów. Przyjezdne wygrały 3:1 i awansowały do wielkiego finału, ale tematem głównym jest transparent, jaki kibice gospodarzy skierowali do Malwiny Smarzek.

Odejście Maliwny Smarzek z ligi rosyjskiej

Przypomnijmy, że pod koniec marca Malwina Smarzek opuściła Lokomotiv Kaliningrad. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, jednak wcześniej polska siatkarka niejednoznacznie wypowiadała się na temat opuszczenia tamtejszej drużyny.

Dziewczyny, z którymi gram w zespole także są przerażone i niespokojne o to, co będzie w przyszłości. Chciałabym się Was zapytać: czym one zawiniły?! Oczywiście mogłabym wrócić do domu, ale czy to rozwiąże cokolwiek? Czy granie meczu ligowego stawia mnie z góry po czyjejś stronie? – pisała na swoim Instagramie Smarzek kilka dni po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.

Kilkanaście dni później, podczas jednego z meczów ligi rosyjskiej, kibice Lokomotivu Kaliningrad wyrazili wsparcie dla działań Władimira Putina. Po spotkaniu doszło do wspólnego zdjęcia zawodniczek z fanami, którzy trzymali kartki z literą “Z”.

Ostatecznie Smarzek udało się rozwiązać umowę z Lokomotiwem i na końcówkę sezonu dołączyć do wicemistrzyń Polski, Developresu Bella Dolina Rzeszów. Kontrowersje pozostawił jednak pożegnalny filmik 25-latki, jaki opublikował rosyjski klub.

Opuszczam klub nie dlatego, że chcę. Myślę, że wszyscy rozumieją, dlaczego tak się stało. Chcę jeszcze raz wszystkim bardzo podziękować. Bardzo polubiłam Rosjan, którzy mnie tutaj otaczali. Dziękuję za wsparcie przez ostatnie osiem miesięcy, jesteście niesamowici. Czułam się tu jak w domu, to był jeden z najlepszych sezonów w moim życiu – powiedziała podczas nagrania Smarzek.

Transparent kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego

W niedzielny wieczór w Łodzi rozegrano drugi mecz półfinałowy fazy play-off pomiędzy ŁKS a Developresem. Kibice miejscowej drużyny w stronę Malwiny Smarzek skierowali specjalny transparent. “smarZek wracaj do rosji” – mogliśmy przeczytać podczas przedmeczowej oprawy.

Zawodniczka pojawiła się na boisku tylko na chwilę. W momencie zdobycia przez nią punktu swoją radość skierowała właśnie w stronę trybuny kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, co mogło tylko zaognić całą sytuację. Ostatecznie rzeszowianki wygrały i zameldowały się w finale Tauron Ligi.