Z kraju 14 kwietnia 2022

Mecz GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA w katowickim Spodku

GKS Katowice pierwszy raz w historii Plus Ligi awansował do fazy play-off. W związku z tym klub zadecydował, że rywalizacja Gieksy z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się w Spodku.

Historyczny awans do play-off

Jak do tej pory siatkarski GKS Katowice jeszcze nigdy nie znalazł się w najlepszej ósemce siatkarskiej ekstraklasy. Taki wyniki osiągnięty został w obecnym sezonie i podopieczni Grzegorza Słabego właśnie z 8. pozycji przystąpi do play-off. Ich rywalem w walce o awans do półfinałów jest wicemistrz Polski i zdobywca Ligi Mistrzów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz w katowickim Spodku

W związku z największym sukcesem w historii klubu, władze GKS-u postanowiły przenieść domowe spotkanie przeciwko kędzierzynianom do niespełna 12-tysięczego Spodku. Mecz zaplanowano w Wielki Poniedziałek o godzinie 14:45.

– Czas na święto ligowej siatkówki w legendarnym Spodku! Najsłynniejsza katowicka hala będzie obiektem zmagań GKS-u Katowice z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, aktualnym klubowym mistrzem Europy i wicemistrzem Polski, w ramach rewanżowego starcia 1/4 fazy play-off – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Pierwszy mecz play-off pomiędzy obiema drużynami odbył się już w Kędzierzynie-Koźlu. Tam górą okazali się gospodarze, którzy pewnie wygrali 3:0. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.