Aktualności 17 czerwca 2021

Orlen Oil nowym sponsorem strategicznym Wisły Kraków

Wisła Kraków nawiązała współpracę z nowym sponsorem strategicznym. Od tej pory logotyp Orlen Oil będzie się znajdował na centralnym miejscu koszulek zespołu PKO Ekstraklasy.

“Umowa niesie ze sobą misję”

Wisła Kraków potwierdziła doniesienia, które pojawiły się w przestrzeni publicznej już wcześniej. Klub ze stolicy Małopolski nawiązał nową umowę biznesową. Nowym sponsorem “Białej Gwiazdy” został PKN Orlen, a konkretnie spółka Orlen Oil, która swoją siedzibę ma właśnie w Krakowie.

Na mocy tej umowy logotyp spółki wraz z marką olejów motoryzacyjnych PLATINUM pojawią się od najbliższego sezonu ekstraklasy w centralnym miejscu koszulek Wiślaków. Logo będzie eksponowane także na bandach reklamowych Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana oraz materiałach promocyjnych klubu.

Zawarta umowa – oprócz standardowych elementów widocznych także przy okazji współpracy z innymi podmiotami, jak ekspozycja logo na frontach trykotów meczowych zawodników Białej Gwiazdy czy materiałach marketingowych – niesie ze sobą misję. Nie bez powodu użyłem słowa misja, gdyż misją zarówno Wisły, jak i PKN ORLEN jest wyniesienie rodzimego futbolu na wyższy poziom i ponowne zaistnienie 13-krotnego mistrza Polski na najwyższym szczeblu Ekstraklasy oraz na arenie międzynarodowej – powiedział Dawid Błaszczykowski, Prezes TS Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie.

Zarząd PKN Orlen liczy na wzrost sprzedaży

Jak zapewniają władze PKN Orlen, współpraca miałaby korzystnie przełożyć się na wyniki finansowe spółki. Prezes Daniel Obajtek zapewnił, że spółce zależy na inicjatywach w stronę lokalnej społeczności.

Wypracowane warunki gwarantują znaczący zwrot z zaangażowanego kapitału, co korzystnie przełoży się na sprzedaż, a co za tym idzie wyniki finansowe spółki. W ramach współpracy mocny akcent położono też na rozwój procesu szkoleniowego uzdolnionej młodzieży i zaplecza treningowego. W ten sposób umożliwimy najmłodszym zawodnikom dalszy rozwój pod kątem ewentualnego wejścia do profesjonalnego sportu, a może nawet reprezentacji narodowej – dodał Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Fot. YouTube/Wisła Kraków