Aktualności 10 czerwca 2021

Mateusz Klich ambasadorem esportowej akademii

Mateusz Klich niedawno rozpocznie zmagania na Euro 2020. Najpierw jednak piłkarz Leeds United nawiązał nową współpracę - został ambasadorem akademii Akademii Valorant U16.

Mateusz Klich już niebawem będzie reprezentować Polskę na Euro 2020. Piłkarz ma za sobą udany sezon w zespole Leeds United, w którym grał regularnie w rozgrywkach Premier league. Piłka nożna nie jest jednak jedynym zajęciem, które na co dzień pochłania 30-latka. Reprezentant Polski nie ukrywa bowiem, że jest miłośnikiem esportu. Co więcej, piłkarz na Twitchu transmitował swoje zmagania w grach CS:GO i League of Legends.

“Każdy z nas ma prawo do spełnienia marzeń”

Mateusz Klich postanowił jednak zaangażować się w esport jeszcze bardziej. W mediach społecznościowych piłkarz poinformował, że został ambasadorem projektu tworzonego wraz z Riot Games oraz devils.one.

Miło mi Wam ogłosić, że zostałem Ambasadorem Akademii Valorant U16, w której to udział wezmą dzieciaki ze stowarzyszenia “Drzewko”! Projekt ten tworzymy wraz z Riot Games oraz devils.one – poinformował piłkarz na Instagramie.

Reprezentant Polski przyznał, że dla młodych ludzi zaangażowanie w sferę esportu może okazać się sposobem na zagwarantowanie dobrej przyszłości. Zestawił w swoim poście rozgrywki esportowe z tradycyjnym sportem, dodając że obie dziedziny mogą tak samo spełniać marzenia.

– Naszym celem jest pokazanie, że każdy z nas ma prawo do spełnienia marzeń, niezależnie której dziedziny dotyczą – nauki, sportu czy esportu! – dodał Mateusz Klich.