Aktualności 20 kwietnia 2021

Legia Warszawa zabrała głos w sprawie Superligi

Inicjatywa Superligi zmierza ku upadkowi. Nieoczekiwanie głos w sprawie rozgrywek zabrała… Legia Warszawa.

Superliga zmierza ku upadkowi?

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwanaście topowych europejskich klubów ogłosiło dołączenie do Superligi. W skład tych elitarnych rozgrywek mają wejść: Milan, Arsenal, Atletico, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham. Ten ruch spotkał się z wieloma słowami krytyki ze strony osób ze świata futbolu.

Koniec końców, we wtorkowy wieczór większość klubów podjęła decyzję o opuszczeniu Superligi. Jako pierwsze decyzję o wycofaniu się z rozgrywek podjęły Chelsea i Manchester City. Ich śladami poszły pozostałe cztery kluby angielskiej Premier League, a także Atletico Madryt. Z kolei prezydent FC Barcelony Joan Laporta miał poddać sprawę udziału Superligi pod głosowanie socios, przez co jej udział tej stał pod znakiem zaufania.

Nieoczekiwana reakcja Legii

W trakcie informacji o kolejnych rezygnacjach, nieoczekiwanie w temat Superligi zaangażowała się… Legia Warszawa. Klub wstawił grafikę ECA z dopiskiem #ClubsAGAINSTTheSuperLeague. Trzeba też dodać, że właściciel i prezes Legii Dariusz Mioduski jest członkiem komitetu wykonawczego stowarzyszenia klubów.

Legia Warszawa Superliga

Post Legii, mimo słusznego zamiaru, ale z powodu nieco spóźnionej reakcji, spotkał się jednak z krytycznymi, czy nawet prześmiewczymi komentarzami. – Konia kują, a żaba nogę podstawia – skomentował dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Piotr Wołosik. – Wy chyba protestujecie w ogóle przeciwko europejskim pucharom? – dodał jeden z użytkowników Twittera.