Aktualności 10 kwietnia 2021

Lech Poznań kończy przygotowania do budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego

Lech Poznań już w ubiegłym roku zapowiedział powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowego we Wronkach. Właśnie ruszył ostatni etap przed rozpoczęciem budowy, o czym klub poinformował za pośrednictwem swoich mediów.

Wielka inwestycja Lecha Poznań

Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha Poznań to potężna inwestycja obecnego wicemistrza Polski. Jak poinformował klub, koszt budowy całego kompleksu ma wynieść 40 milionów złotych. Generalnym wykonawcą tego przedsięwzięcia będzie firma Projprzem Budownictwo.

Z informacji Lecha Poznań wynika, że blisko połowę środków na budowę Centrum, klub otrzyma w ramach “Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

“Kładziemy nacisk na infrastrukturę”

Dla poznańskiego klubu budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego jest obecnie sprawą priorytetową. Inicjatywa ma na celu dalszy rozwój młodzieży, z której szkolenia słynie obecnie “Kolejorz”.

Rozwój naszej Akademii traktujemy priorytetowo, ponieważ chcemy w Lechu konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy – powiedział prezes Lecha Karol Klimczak

Lech Poznań
lechpoznan.pl/wizualizacje Pracownia EV Architects

Centrum będzie gotowa w połowie przyszłego roku

Jak poinformował Lech Poznań, całość Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań będzie gotowa w połowie 2022 roku. Budowa ma się składać z trzech etapów. 30 września zostaną zakończone prace budowlane przy piłkarskim symulatorze, natomiast kolejną fazą będzie przygotowanie wszystkich niezbędnych technologii w jego wnętrzu, za które będzie odpowiadać austriacka firma skills.lab. Ta część projektu ma trwać do końca roku

Z kolei pod koniec czerwca przyszłego roku obiekt ma być już gotowy na przyjęcie piłkarzy Akademii Lecha Poznań.

30 czerwca 2022 roku, kiedy to końca dobiegnie budowa internatu z szatniami, pokojami dla młodych piłkarzy, gabinetami fizjoterepautycznymi, bogatym zapleczem socjalno-technicznym, a także salą konferencyjną, w której będą mogły odbywać się odprawy – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Fot. lechpoznan.pl/wizualizacje Pracownia EV Architects